Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що на ринку землі влада не може задовольнити всіх, їхнє завдання – збалансувати інтереси всіх стейкхолдерів, встановити прозорі правила гри і підтримати чесну конкуренцію.

“Ми – не старі політики, які вже вісім скликань поспіль з року в рік продовжували мораторій, заохочуючи за безцінь продавати через “сірі” схеми землю і здавати її в оренду за копійки. Ми не можемо зробити життя мільйонів громадян, що живуть в селах, кращим, якщо нічого не змінимо і не дамо можливості людям самостійно розпоряджатися своєю землею “, – написав Гончарук.

Прем’єр зазначив, що нова реформа – це не про розпродаж землі, а про “відновлення справедливості і про права людини самостійно вирішувати, що робити зі своїм паєм – продати, працювати на ньому або здавати в оренду”.

“Перш ніж виносити ці законопроекти на розгляд громадськості, ми проводили численні консультації і переговори, опрацьовували кілька десятків можливих сценаріїв. Потім протягом двох місяців у нас був постійний діалог, як з прихильниками, так і противниками цієї ініціативи, з метою пошуку спільного знаменника” , – додав Гончарук.