Як переконаний військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан, зараз на півострові відбувається зачистка від систем стеження противника, далі випадки бавовни в Криму ставатимуть усе потужнішими.

Однак спочатку треба «осліпити» російські війська на півострові.

Світан зазначив, що в Євпаторії розташований один із підрозділів полку російської радіотехнічної розвідки. Безпілотники були спрямовані на військову частину, оскільки там серйозні системи радіотехнічного стеження та склади боєприпасів.

За його словами, такі полки та їхні підрозділи розкидані по всьому західному та південно-західному узбережжю Криму. Нині це першочергова ціль, щоб «осліпити» російські війська в Криму, а потім завдавати ударів – там понад 150 військових об’єктів, включно з Кримським мостом.

Це ще навіть не серйозні атаки, лише початок – проба пера, так звана,– наголосив полковник запасу.

Він вважає, що після того, як будуть навчені екіпажі та прокладені маршрути або знищена більша кількість засобів стеження атак побільшає, а також зросте їхня потужність.

Полковник запасу пояснив, що удари наразі завдаються по «очах» та «вухах» окупаційних військ, а потім будуть серйозні атаки на стаціонарні об’єкти, зокрема ракетами.

Зараз йде, я б так сказав, зачистка Криму від систем стеження,– заявив Світан 24 Каналу

Адже, додав військовий експерт, спершу треба «осліпити» противника, щоб він не міг збивати ракети, яких у нас небагато. Тому потрібно забезпечити стовідсоткове проходження та влучання ракети у точку удару.

Окрім крилатих ракет Storm Shadow і «Нептун» українським воїнам потрібна ще одна зброя, яка допоможе завдавати максимального ураження Чорноморському флоту РФ.

Українські військові потребують ракети ATACMS, аби в тандемі зі Storm Shadow і «Нептуном» завдавати ефективних ударів по території Криму.

Про це розповів заступник начальника штабу ВМС України у 2004 – 2020 роках та військовий експерт Андрій Риженко.

За його слвоами, далекобійні ракети ATACMS передбачені для знищення саме тих цілей, які потрібні Україні. Швидкість цієї зброї в 5 разів перевищує швидкість звуку і це дозволяє їй проходити через ППО противника непоміченою, навіть без можливості перехоплення. Тому вона потрібна до комплекту з Storm Shadow і «Нептуном».

«Ця трійка може дуже гарно попрацювати по критичних військових об’єктах в Криму: пункти базування кораблів, аеродроми, скупчення техніки, логістичні установки. Я думаю, питання третього компонента буде вирішено», – розповів Андрій Риженко 24 Каналу.

Джон Гербст, старший директор Євразійського центру «Атлантична рада» і колишній посол США в Україні, каже, що з огляду на те, що українці вже продемонстрували цього року і минулого, коли потопили крейсер «Москва», «знищення російських кораблів по одному виглядає як реальна перспектива».

Він звернув увагу на те, що російська пропаганда намагається представити цю операцію як те, що «Київ, який зазнає невдачі в контрнаступі, намагається відвернути увагу».

«Ми знаємо, що українці не зазнають невдачі в контрнаступі. Але це така ганьба для росіян, що пропаганді потрібно виставити цю подію в найкращому світлі. Чим більше буде таких подій, тим швидше прийде успішне закінчення цієї війни», – сказав Гербст.

«Взяття під контроль ситуації у Чорному морі та поступове знищення російського Чорноморського флоту було б величезною стратегічною перевагою, яка могла б фундаментально змінити те, як НАТО дивиться на операції у цьому регіоні», – вважає Дебра Кейган, старша радниця Євразійського центру «Атлантична рада».

Щодо України, то дослідниця, яка раніше працювала у Пентагоні, каже, що військові експерти вважають, що перевага в повітрі та на морі – це шлях до перемоги.