Українські захисники дійшли до Роботиного та зайшли на першу лінію оборони росіян. ЗСУ пройшли рубіж, який був дуже замінований. Далі наші бійці будуть просуватися швидше. 
 

Про це одному з українських ЗМІ розповів військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, ЗСУ вже пройшли мінні поля на цьому напрямку, далі вони проходитимуть інженерно-технічні спорудження ворога. 
 
Світан зазначив, що ЗСУ просуваються на Півдні. Зокрема, є рух на Токмак та у бік Мелітополя. Наші військові можуть виходити не на саме місто Мелітополь, а на Азовське узбережжя, перерізати сухопутний коридор. 

Також українські бійці просуваються у районі Времівського виступу. ЗСУ вже пройшли Старомайорське, контролюють з трьох боків Урожайне. Росіяни перебувають під перехресним вогнем. 

Попереду – Старомлинівка. Зараз наші бійці проходять основну лінію оборони окупантів. Саме на неї ворог покладав надії, щоб не допустити українські війська до неї навіть на метр. 

Прогризання цих ділянок тривало не півтора – два тижні, а вже майже 2 місяці ми займаємось розтином основної лінії оборони. Далі, я думаю, піде вже швидше. Після того, як буде прийняте рішення вводити стратегічні резерви, то щоденно ми будемо чути про наш рух, 
– вважає полковник ЗСУ в запасі. 

Про те, що країнські військові, ймовірно, нарощують темпи контрнаступу після двох місяців повільного просування на фронті раніше писало і видання CNN. 

Двоє чиновників США, з якими поспілкувались журналісти, заявили, що Україна перекинула додаткові сили на схід України, що свідчить про те, “що Київ виявив потенційні слабкі місця в російських оборонних лініях”. 

“Українські військові утримували велику кількість навчених військ, деякі оснащені більш потужною західною зброє від початку операції на початку червня. Хоча вони все ще зберігають певну бойову міць у резерві, зараз вони розгорнули “основну частину” сил, задіяних у контрнаступі”, – йдеться в матеріалі. 

Видання повідомляє, що ці зусилля, ймовірно, принесли необхідні результати. Під час контрнаступальних дій вдалося прорвати кілька наступальних ліній на південному сході, а резервні підрозділи були задіяні, щоб скористатись вразливістю ворога. 

“Російський військовий чиновник визнав, що українським військам у середу вдалося “вклинитися” на трьох ділянках першої лінії оборони Росії на лінії фронту на Запоріжжі”, – пише CNN. 

В свою чергу представник Міноборони США генерал Пет Райдер зазначив, що на Сили оборони України чекає важка боротьба, але для цього вони володіють значним бойовим потенціалом. 

У такий спосіб він під час пресконференції відповів на запитання журналіста про темпи контрнаступу в Україні, та чому нинішні наступальні операції відрізняються від тих, які були проведені восени минулого року в Харківській області. 

Генерал у відповіді послався на слова міністра оборони США Ллойда Остіна, які він виголосив на останній зустрічі контактної групи у форматі “Рамштайн”. 

“Загалом, я скажу, що ми продовжуємо бачити, як просувається їхній контрнаступ. Це була і буде важка боротьба для них. Я хотів би підкреслити коментарі міністра Остіна, що це буде марафон, а не спринт”, — заявив Райдер. 

Також представник Пентагону відповів на питання резервів і бойової потужності української армії, якими володіють Сили оборони, і які вже були залучені в ході наступальної кампанії. 

“Я не хочу вдаватися до подробиць того, де вони застосовують або не застосовують свої можливості і який їхній резервний потенціал. Можу сказати, що вони володіють значним бойовим потенціалом, і ми впевнені, що вони будуть продовжувати мати засоби, за допомогою яких зможуть продовжувати цю кампанію”, — наголосив Райдер. 

Генерал запевнив, що Україна може надалі розраховувати на гарантовану підтримку США і союзників, якщо у Сил оборони виникнуть потреби на полі бою.