Першими в Україні отримати щеплення від коронавірусу повинні медпрацівники, військові та люди похилого віку.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час наради з питань запобігання поширенню COVID-19, передає пресслужба ОП.

“Першими мають бути вакциновані медпрацівники, військові, люди літнього віку, оскільки вони – в основній групі ризику. Знаю, що Міністерство охорони здоров’я активно готується до підписання перших контрактів. Люди повинні знати чітко, коли починається вакцинація, як вона відбуватиметься, і знати, що держава про них піклуватиметься”, – зазначив глава держави.

За словами Зеленського, вакцинація – це виклик для всього світу, і в кожній країні уряду зустрічаються з новими викликами.

У той же час Кабмін провів порівняння карантинних обмежень в Україні 18 європейських країн, і український карантин виявився найбільш м’яким. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час наради з президентом.

“Ми порівняли 18 європейських країн за індексом жорсткості, який враховує низку показників. Для прикладу, в Італії цей індекс становить 87,9, у Німеччині – 85,1, у Греції – 84, в Австрії – 78, у Польщі – 71. Україна серед 18 країн посідає 16-те місце й має індекс жорсткості 61,5. Тобто в нас один з найнижчих показників жорсткості карантинних обмежень”, – сказав Шмигаль.

Правоохоронці повідомили, що через порушення карантинних правил вони закрили півтисячі розважальних закладів і ресторанів, понад 60 ТРЦ та 40 клубів.