Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко дав пресбрифінг в рамках форума YES в Києві.

Він озвучив декілька слів про поступки Володимира Зеленського щодо Росії.

“Пан Зеленський хоч і невисокого росту, але фізично він дуже сильна людина, він постійно тренується, тому йому не так і просто викрутити руки.”

Також він прокоментував інтерв’ю Леоніда Кучми стосовно відносин із міжнародними партнерами.

“Окрім того наші партнери (Франція та Німеччина. – ред) працюють з нами багато років і свого часу вони інвестували багато політичного капіталу. Якщо пан Макрон нещодавно зайнявся цією справою, то мадам Меркель робить це весь цей час. За великим рахунком, якби не наші західні партнери, ні санкції, ні тверда позиція на міжнародних аренах, ми би не змогли зупинити свого часу просування російських військ.

Не думаю, що у них все аж на стільки сильно змінилося, як висловлюється Леонід Данилович (представники Берліну та Парижу підштовхуватимуть президента України Володимира Зеленського до поступок Росії з питання щодо організації виборів на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей. Про це сказав другий президент України, представник країни в Тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі Леонід Кучма в інтерв’ю Associated Press. – ред).”

Додамо, що Вадим Пристайко озвучив позицію уряду стосовно Росії.

“Я гордий тим, що робила українська дипломатія усі ці роки. Була зроблена грандіозна робота. Але той досягнутий успіх нас не влаштовує, тому українці оновили владу.

Ми з вами можемо лише здогадуватися, що у голові у конкретного персонажа і ми розуміємо, що санкції діють, якби хто там не розповідав, що росіяни задоволені білоруськими оливками чи креветками. Це неприємно.

Але наша мета – не зробити Росії боляче, наша мета, щоб ми з вами жили щасливо.

Зараз ми представляємо монолітну силу і росіяни не можуть з цим не рахуватися. Армія, поліція і дипломатія готові працювати в тому напрямку, який і приведе нас до перемоги.”

Варто зазначити, Пристайко заявив, що Україні не слід погоджуватися на введення миротворців ООН на Донбас, поки не будуть використані інші шляхи виконання Мінських домовленостей.

“Є дуже мало прикладів, коли миротворчі місії припиняли якісь конфлікти. Ми знаємо місії в Африці, які вже 50 років існують, а люди гинуть, незважаючи на присутність блакитних касок. Але якщо все інше провалиться, ми будемо змушені просити міжнародну спільноту про миротворчої операції в тому чи іншому форматі.”