2 грудня, ввечері в соцмережах поширювалися шокуючі відеокадри, на яких зафіксовано момент, коли російські військові відкривали вогонь по беззбройних українських солдатах. Представники Збройних Сил України (ЗСУ) підтвердили, що противник справді вдалився до цих цинічних дій та вчинив новий воєнний злочин.

Відео у мережі опублікував телеграм-канал DeepState. Згодом моторошні кадри прокоментував Дмитро Лубінець, який повідомив, що готує звернення до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста.

У СтратКомі ЗСУ підтвердили, що Росія вкотре порушила закони й звичаї війни, а також норми міжнародного права й скоїла воєнний злочин. Трагедія сталася, коли українські військові здавалися у полон.

На кадрах, опублікованих у медіа, зображено страту двох військовополонених Збройних Сил України. За підтвердженою інформацією, російські окупанти вкотре підступно розстріляли беззбройних солдатів, – підтвердили розстріл у ЗСУ.

Речник ОСУВ «Таврія» Олександр Штупун наголосив, що подібні злочини не мають строку давності й злочинці будуть покарані. Крім того, він додав, що усі докази розстрілу беззбройних українських військових будуть передані у міжнародні інституції.

«Закликаємо міжнародну спільноту засудити дії Росії та притягнути військове керівництво країни-агресора до відповідальності», – закликали в СтратКомі ЗСУ.

Як відомо з джерел, окупанти розстріляли українських військових, які здавалися в полон біля Степового у Донецькій області. Тоді росіяни зайшли на позиції 45-го окремого стрілецького батальйону й двоє українських захисників були змушені здатися ворогу, адже у них закінчився боєкомплект.