На фронті ситуація зараз не проста, але завдяки стійкості і злагодженій роботі ЗСУ вдється не тільки відбити штурми, а й змусити окупантів відступати на певних ділянках фронту.

Начальник штабу артилерії 4-ї бригади «рубіж», майор Національної гвардії Денис Нагорний поінформував, що Сили оборони України активно відбивають атаки ворога.

Також відомо, що ворог, відступаючи, використовує власних поранених як «живий щит» та поповнює свої лави засудженими та мобілізованими.

«Росіяни продовжують активні штурмові дії на позиціях Сил оборони. Зокрема, застосовують підрозділи мобілізованих, «ахматівців», «Шторм-Z». Намагаються закріпитися на наших позиціях, ми активно відбиваємо ці шторми», — доповів військовий.

Офіцер наголошує на тому факті, що противник зазнає втрат до 95%, використовуючи своїх поранених як «живий щит» під час відступу. Водночас відбувається інтенсивне поповнення рядів супротивника, зокрема особами, які були раніше засудженими та свіжомобілізованими.

За його словами, у Росії вже розпочалася активна мобілізація, і російські загарбники формують свої військові сили для продовження штурмів.

«60% таких підрозділів – це не підготовлені люди, без базової підготовки, так зване гарматне м’ясо та 40% росіян безпосередньо готують до штурмових дій», – наголосив начальник штабу артилерії 4-ї бригади «рубіж».

Нагадаємо, аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) повідомили, що ворог не може трансформувати тактичні досягнення на фронті на оперативно значущі успіхи.

Також міністр оборони Сергій Шойгу заявив, що наступальні дії в Україні – це частина «активної оборони». Наразі він намагається зменшити очікування щодо здатності окупаційних сил досягти важливих успіхів.