Нещодавно військові Збройних Сил України на Запорізькому напрямку успішно відбили усі атаки російських окупантів й взяли кількох росіян у полон.

До того ж штурмові дії російських окупантів в районі Роботиного Запорізької області закінчилися провалом. В результаті 42-га мотострілецька дивізія РФ зазнала катастрофічного провалу, а її підрозділи були розгромлені бійцями 65-ї механізованої бригади ЗСУ.

Про це йдеться в матеріалі Forbes.

Відзначається, що під час атаки на Роботине росіяни задіяли танки Т-55 70-річної давності, а також броньовані тягачі МТ-ЛБ і бойові машини БМП з місцем на 11 бійців.

Підкреслюється, що в процесі відбиття штурму, ЗСУ їх закидали касетними снарядами, протитанковими ракетами і змогли зупинити цю атаку.

За даними аналітиків, в результаті на полі бою залишилися не менше 28 пошкоджених, знищених і покинутих російських танків і бойових машин. При цьому було лише шість підбитих, знищених і кинутих українських танків і бойових машин.

Видання також пише, що після кривавих боїв за Авдіївку в Донецькій області, де втрати РФ сягали 1300 осіб за добу, Кремль продовжує мобілізувати війська і відновлює військову техніку.

За оцінкою аналітиків, у росіян достатньо людей і техніки, щоб продовжувати бойові дії до 2025 року.

«Але це не означає, що російська армія може протягом двох років витримувати ті зусилля, які були потрібні для захоплення Авдіївки. Очікуйте, що зимовий наступ Росії сповільниться, але розбиті польові армії відновляться, а Кремль відновить свою наступальну бойову міць. В українців відчайдушно не вистачає боєприпасів, оскільки прихильні до Росії республіканці продовжують блокувати допомогу США», — додали автори матеріалу.

Раніше повідомлялось, що росія почала активні бойові біля Роботине. Окупанти мають намір повернути собі втрачені у 2023 році позиції. Минулого року Сили оборони відвоювали Роботинський виступ площею 10 на 10 км, і, схоже, Росія налаштована повернути позиції.

За словами речника угруповання «Таврія» Дмитра Лиховія, туди стягнули серйозні сили.

«Ми бачимо, що угруповання ворога, яке там сконцентрувалося за останні кілька днів або навіть тижнів, — воно за своїми розмірами перевершує в особовому складі те угрупування, яке задіяне на Авдіївському напрямку», — казав він.

Він зауважив, що активні штурми Роботинського виступу розпочались вже цими вихідними. За даними DeepState, росіяни намагаються зайти в саме село, бої йдуть за опорний пункт трохи на південь. Крім того, є просування біля Вербового, де противник, ймовірно, міг продавити оборону на південно-західній околиці.

Водночас військовий експрет Олександр Коваленко зауважив, що в районі Роботиного завжди було зосереджено велику кількість ворожих сил та засобів.

«Це була група військ «Запоріжжя», зараз вона об’єднана з групою військ «Дніпро». Тому те, що вони спробують повернути території, втрачені влітку 2023 року, безумовно, особливо на куражі від захоплення Авдіївки. Але казати, що це стане великою загрозою для прориву фронту у Запорізькій області, я не можу», — додав експерт.

Відомо і те, що російські окупанти на Запорізькому напрямку намагаються атакувати позиції ЗСУ малими штурмовими групами. Їх знищують на околицях Роботиного.

Про це повідомив командувач Оперативно-стратегічного угруповання військ Таврія Олександр Тарнавський у Telegram.

За його даними, на Запорізькому напрямку ворог 10 разів намагався атакувати позиції українських військ у районі села Роботине.

«Тут росіяни повернулися до тактики малих штурмових груп із залученням кількох одиниць бронетехніки. Ці спроби наступальних дій припиняються, ворог на околицях Роботино знищується», — йдеться в повідомленні.