Будь-які «волевиявлення», які росія намагається провести на захоплених територіях України, є нікчемними з правової точки зору, вони не будуть визнаватися в ЄС та у його країнах-членах.

Про це йдеться у заяві високого представника ЄС Жозепа Борреля, оприлюдненій на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«Європейський Союз рішуче засуджує ці заплановані незаконні «референдуми», які спрямовані проти законної та демократично обраної влади України, у порушення незалежності та суверенітету, та які є грубим порушенням міжнародного права. Результати таких дій будуть нікчемними та не будуть визнаватися ЄС та його країнами-членами», – йдеться у документі.

Боррель нагадав, що представники так званої «влади», що були незаконно призначені росією на захоплених військовим шляхом територіях України, оголосила про підготовку до незаконних «референдумів». Це є спробою росії легітимізувати свій незаконний військовий контроль та має на меті силовим шляхом змінити кордони України, що є порушенням Хартії ООН, а також незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Він зазначив, що від початку вторгнення в Україну росія залякувала, незаконно затримувала, піддавала тортурам та насильству громадян України. Значна частина населення на захоплених територіях була вимушена тікати. Доступ до інтернету, вільних та незалежних медіа, як і свобода висловлювань, були повністю заборонені. Таким чином, ці незаконні «референдуми» за жодних умов не можуть бути визнані як вільне волевиявлення людей, оскільки вони проживають у цих регіонах під постійними загрозами та залякуваннями з боку російських військових, наголосив Боррель.

«росія та її політичне керівництво та всі, хто є причетними до цих «референдумів» та інших порушень міжнародного права в Україні, будуть притягнуті до відповідальності, (ЄС) будуть зважені на додаткові обмежувальні заходи проти росії», – наголосив високий представник ЄС.

Він зауважив, що громадяни ЄС вражені рішучістю та мужністю українців, що мешкають у регіонах, що тимчасово знаходяться під контролем російських військових, які продовжують чинити опір незаконній російській присутності.

«Європейський Союз залишається непохитним у підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та закликає російську федерацію негайно, повністю й безумовно вивести всі свої військові сили та обладнання з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів», – наголошується у заяві ЄС.

Своєю чергою колишній Міністр закордонних справ України Павло Климкін пояснює такі дыіїдиктатора тим, що путін остаточно визнав поразку у “спецоперації”: агонія вже почалася.

Рішення розіграти комедію у вигляді так званих референдумів означає остаточне визнання Путіним поразки “спеціальної військової операції”. Але йому критично необхідно підвищити ставки саме зараз. Фарс з референдумами планувався пізніше, тепер Кремль хоче його провести, не контролюючи території жодного з регіонів. Тобто це не фарс, а шизофренія слабкості. Путін хоче досягти дві цілі. Перше – це перебити обурення своїх націоналістів та фашистів поразкою на Харківщині. Вони почали його вважати слабаком, а це початок кінця. Спроба терміново “продати” їм “Новоросію” – це порятунок режима і самого Путіна. Друге – змусити Захід і насамперед США почати з ним говорити, адже всі натяки та звернення залишилися без відповіді, Кремль просто послали. Тепер у Москві будуть загрожувати мобілізацією, якої вже ніхто не боїться, і застосуванням ядерної зброї, яка є останньою “лякалкою” Путіна. Адже залякати зимою без газу теж вже нікого не вдасться, Європа вже вважає Путіна людиною, якій ніколи не можна довіряти, і відповідно підготувалася шляхом закачування газу до сховищ.

Час для Заходу і Китаю сідати разом і швидко думати, що робити з божевільнею під назвою Росія. Те, що там відбувається, пігулками вже не лікується.