Міноборони США наразі не спостерігає ознак того, що треті країни, у тім числі Китай, постачають зброю Росії, яка воює проти України.

“Знаєте, я не бачив жодних ознак того, що вони отримали зовнішню допомогу від третьої країни… Вони зібрали дуже багато власної бойової сили біля кордонів України до 24 лютого. Понад 120 батальйонних тактичних груп – велика частина своїх військово-повітряних та інших сил”, – повідомив речник оборонного відомства Джон Кірбі під час брифінгу.

“Я зовсім не припускаю, що вони не зазнали втрат; вони, безперечно, зазнали. Але вони все ще мають частину своєї бойової потужності. Отже, їм ще є на що розраховувати для поповнення. Я просто не бачив жодних ознак того, що вони намагаються залучити зовнішні джерела з інших урядів чи інших країн”, – додав він.

Також Кірбі уточнив, що, оскільки російські війська зосереджені зараз на меншій географічній території, у них все ще залишається багато згаданої бойової сили. Окремо офіційний представник Пентагону згадав про те, що ознак підтримки Кремля не зафіксовано і з боку Китаю.

У свою чергу, посол Китаю в США Цинь Ган теж заявив, що Китай не надає Росії військову допомогу, а закликає до припинення вогню та дипломатичних переговорів.

“Є дезінформація про те, що Китай надає військову допомогу Росії. Ми спростовуємо це… Ми вже ясно дали зрозуміти, що, знаєте, національний суверенітет та територіальна цілісність усіх країн, включаючи Україну, мають шануватися та захищатися… Китай є частиною вирішення, а не частиною проблеми”, – прокоментував Цинь Ган.

При цьому Ган повідомив, що на другий день війни Сі Цзіньпін просив президента РФ Володимира Путіна подумати про продовження мирних переговорів з Україною. За його словами, Китай не займається постачанням зброї та боєприпасів будь-якій зі сторін, відправляючи лише продукти харчування, медикаменти, спальні мішки та дитяче харчування.

Також Ган зазначив, що між Москвою та Пекіном зараз нормальна фінансова, торговельно-економічна та енергетична співпраця. За його словами, Росію і Китай пов’язує більше 4000 км спільного кордону, тому КНР не хоче псувати дружні та сусідні стосунки з РФ.  Посол також не зміг назвати вторгнення Росії в Україну “вторгненням”. За його словами, потрібно шукати дипломатичні рішення. 

При цьому Ган не відповів на питання, як би реагував Китай, якби на кордон із цією країною Росія стягнула 150 тисяч військових.  Китайські ЗМІ пишуть про прагнення керівництва держави заблокувати дискусії про вторгнення РФ до Україні у порядку денному G20, включно з самітом групи, який запланований на осінь.