Кабінет міністрів вніс зміни до плану заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархами). Зокрема, реєстр олігархів вирішили створити аж через три місяці після закінчення війни.

Про це йдеться в урядовому розпорядженні №827-р від 19 вересня.

Відповідно до нього, функціонування та наповнення Реєстру олігархів планується через три місяці з дня припинення/скасування воєнного стану.

Правильно, голубчики, у цій справі поспіх ні до чого. До кінця війни олігархів побільшає. А погані стануть добрими. А Пінчук та Фіала взагалі виявляться ніякі не олігархи!

Раніше реєстр мали створити через три місяці з дня опублікування висновку Венеційської комісії до закону про олігархів.Однак, можновладцям дуже не подобається ідея того, що скоро всі будуть на мушці.

Раніше міністр юстиції Денис Малюська стверджував, що Венеційська комісія рекомендувала відкласти імплементацію так званого закону «про олігархів» через війну.

«Ключове рішення, яке прийняла Венеційська комісія, – рекомендувати Україні відтермінувати імплементацію закону з огляду на війну. Справа в тому, що війна істотно змінює баланс сил в Україні, істотно зменшує вплив олігархів (це як руйнування їхніх підприємств, так і особливості функціонування органів державної влади в умовах війни)», – повідомив міністр. 

Водночас агентство Bloomberg зауважувало, що внаслідок повномасштабного вторгнення РФ українські олігархи втратили активи та політичний вплив, через що фактично перестали бути олігархами. Водночас зберігаються ризики появи нових олігархів, що може поставити під загрозу зовнішнє фінансування повоєнної відбудови України.