Підстав для введення військового стану в Україні відсутні. Про це заявив в оприлюдненому 18 грудня інтерв’ю виданню “Апостроф ТВ” секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов.

«По-перше, я б не лякав зараз людей запровадженням воєнного стану. Усі ці рішення прийматимуться залежно від поточних обставин у країні. На сьогодні я можу сказати, що таких обставин немає. Якщо вони завтра з’являться, то одразу буде ухвалено відповідні рішення», — зазначив він.

Данілов пояснив, що у воєнному стані немає потреби, оскільки ситуація на кордоні з Росією не є критичною.

«Чи є зараз збільшення військової присутності на межі нашої території? Є, але вона не настільки критична, щоб прямо зараз оголошувати, що завтра вони почнуть. Ми такого не бачимо», — запевнив секретар Ради безпеки.

За його словами, сьогодні РНБО не бачить небезпеки на кордоні, проте не виключає, що вона може з’явитися в будь-який момент.

“Ми чітко розуміємо, що знаходиться на відстані до 400 кілометрів до нашого кордону. Ми розуміємо, що це за угруповання, знаємо їх чисельність, оснащення. У нас все це під контролем. Інформацію від відповідних відомств отримуємо щодня”, – заявив він.

Як повідомляє CNN , останніми днями Росія перекинула в прикордонні з Україною райони ще більше військових частин ЗС РФ, використовуючи для перекидання військ комерційний повітряний та залізничний транспорт.

«За останніми оцінками американської розвідки, на кордоні з Україною та навколо неї розгорнуто понад 50 так званих «батальйонних тактичних груп», і ще шість перебувають у дорозі. Ці групи, які зазвичай можуть включати до 900 чоловік кожна, є дуже диверсифікованими і досить самодостатніми бойовими одиницями з комбінацією військ, артилерії, протитанкового озброєння, розвідувальних та інженерних частин. БТГ, як їх називають, відігравали провідну роль у військовій діяльності Росії в Україні у 2014 році», – йдеться у повідомленні.