Через масове дезертирство серед російських військових, які отримали поранення на фронті, окупаційне керівництво не надає їм відпусток. Керівництво російської армії боїться, що їхні солдати розбіжаться, не бажаючи більше іти в м’ясні штурми.

Окупанти зазнають труднощів із санітарним обслуговуванням свого особового складу через переповнені лікарні. Однак, російське командування вирішило відмовляти у лікуванні легким пораненим, а тих, хто має важкі поранення, відправляють в Росію через брак обладнання та кваліфікованих спеціалістів.

Позбавлення базових медичних потреб цивільного населення в окупованих регіонах України та переведення лікувальних закладів під військові потреби окупаційної армії не привело до бажаного результату, і тепер окупанти відмовляють у лікуванні легким пораненим.

У розвідці також повідомили про скасування реабілітаційних відпусток для поранених окупантів через їх неповернення після таких відпусток. Це стало ще одним заходом для стримування масового дезертирства серед російських військових.

Окупанти, які отримали поранення середнього ступеню, отримують медичну допомогу «сяк-так». А тих військових, у яких важкі поранення, відправляють в Росію через брак обладнання та кваліфікованих спеціалістів.

У ГУР зазначили, що доїжджають до пункту прибуття не всі.

Упродовж 2023 року в областях Росії, зокрема у Брянській, Курській та Бєлгородській областях, зафіксовано рекордну кількість судових справ щодо самовільного залишення військових частин російських солдатів. Понад 5 тисяч таких випадків було зафіксовано під час мобілізації, яка стартувала у вересні 2022 року. Цю інформацію поширив Центр національного спротиву, з посиланням на власні джерела.

«Велика кількість вироків стосувалась дезертирства, а також невиконання наказів вищого командування», – зазначили у ЦНС.

Експерти вказують, що влада в Росії приховує подібні випадки дезертирства на різних рівнях. Масові випадки самовільного залишення служби стосуються російських окупаційних військ на тимчасово окупованих територіях Сходу і Півдня України.