Введення воєнного стану передбачає підвищення ролі військових у цивільному житті. Тобто перерозподіл влади. Це стосується і прокуратури. При воєнному стані роль генпрокурора Луценка зменшується.

Про це 24 каналу розповів директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко. 

Воєнний стан не можна оголосити і нічого при цьому не робити. Замість держадміністрацій мають бути військові. А нинішні губернатори заплатили за свої посади великі гроші. Те ж саме з прокуратурою. 

Між генпрокурором Луценком і військовим прокурором Матіосом існують погані, на рівні ненависті, відносини. І в умовах воєнного стану роль Матіоса стає вищою. Звідси істерична поведінка Луценка, який проти воєнного стану,– зауважує Віктор Небоженко.

Політолог додає: всі владноможці починають діяти відповідно до свого уявлення про воєнний стан. Зокрема, міністр інфраструктури Омелян гордо одягнув військову форму і заявив, що введе військовий стан на залізниці. Цікавий хід. Хто його просив? А Порошенко розраховує, що все буде, як завжди. 

Ручне управління країни, незалежно від того, який там закон прийнятий. Ось у чому конфлікт.

Все іскритиме. Вже є перший потерпілий – Ахметов, який відмовився підтримати єдину кандидатуру на пост президента – проросійського Бойка. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

А після Керченського конфлікту, який затіяв кум Путіна Медведчук і Порошенко, постраждають поставки сталі з заводів Ахметова в Маріуполі. І Ахметову зараз доведеться здатися на користь Медведчука-Бойка. 

Воєнний стан може легко зісковзнути в повзучий державний переворот. Буде перерозподіл власності, втеча людей за кордон. Все від виглядом боротьби з ворогами народу. А може перетворитися у великий піар-шум,– підкресли Небоженко.

Цікаво, що Генеральний прокурор Юрій Луценко висловив незгоду з введенням в Україні воєнного стану, після чого його відправили у відпустку.

Про це повідомляє «Страна», посилаючись на власні джерела

Наголошується, що Луценко є помітним членом РНБО, однак не був присутнім на засіданні ради в неділю, за підсумками якої було рекомендовано ввести воєнний стан. Він також не з'явився на вчорашньому засіданні Ради.

"Коли питання про введення воєнного стану стало ребром, Луценко висловив свою незгоду з цим і його, від гріха подалі, відправили у відпустку. Юрій Віталійович полетів до Японії", – розповіло джерело в оточенні генпрокурора.