Президент РФ Володимир Путін піде на все, щоб принизити Україну, не втратити Київ і не увійти в історію "як цар, який утратив лідерство в православному світі".

На кону питання існування України, саме тому компромісне введення воєнного стану лише на частині території відомому журналісту і телеведучому Савіку Шустеру здається дивним. 

Про це він розповів виданню "Гордон".

За його словами, можливо, захоплення кораблів 25 листопада було помстою, може, зараз Путін запропонує обміняти російського капітана на всіх українських моряків, зокрема тих, хто працює на СБУ, і тих, хто зізнався на камеру, що свідомо пішов на провокацію, і подивиться, що з ними станеться в Україні, а може, умовить їх попросити політичного притулку? 

Чого він тільки не зробить, щоб принизити Україну. 

Але все це – квіточки. Через кілька днів після вбивства на Майдані Сергія Нігояна, коли я сказав, що буде війна і Путін захопить Крим, мої колеги вважали мене параноїком.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Ви можете вважати мене навіть злісним параноїком, тому що я переконаний: одного Криму Путіну мало. І про це я написав у своїй книзі "Свобода слова проти страху і приниження".

Йому потрібна Києво-Печерська лавра. Він ніколи не погодиться увійти в історію як цар, який утратив лідерство в православному світі.

Як і коли він це зробить, сказати важко, оскільки 2026 рік – це зовсім не кінець його влади. Але він спробує це зробити руками українців. І в цьому контексті я сприймаю компромісне рішення частини керівної еліти ввести воєнний стан у 10 областях на 30 днів. 276 голосів "за" у ситуації "бути чи не бути" – це взагалі нічого, – зазначив журналіст.

Початковий план президента України Петра Порошенка був зовсім іншим: 60 днів воєнного стану по всій країні. Але звинувачення з усіх боків у передвиборчій грі змусили його піти на компроміс.

Я був готовий повірити президенту України: армія Путіна в стані повної бойової готовності, вишикувана вздовж кордону, готова до вторгнення. Тоді до чого тут компроміс? 

Однак я трохи про інше: введення воєнного стану в 10 областях, на мій погляд, повністю розколює країну. У моїй книзі я склав карти емоцій всієї України, кожної її галузі, усіх її поколінь, та ще й жінок і чоловіків за 2015–2016 роки. У мене вийшов поділ країни на три групи областей: емоційно стабільні, області, які перебувають у граничному емоційному стані, та емоційно нестабільні.

Що ж сталося після рішення керівної еліти 26 листопада про введення воєнного стану? Із 10 областей шість емоційно нестабільні (і всі вздовж кордону з Росією), три – у граничному емоційному стані, і тільки одна – стабільна, – підсумував Шустер.

На цьому у ме