Компанії, пов’язані з родиною голови політради партії ОПЗЖ Віктора Медведчука та його соратника Тараса Козака, долучилися до великого міжнародного проєкту – будівництва спеціального терміналу й канатної дороги між Російською Федерацією та Китаєм.

Після закінчення будівництва його реалізатори отримають податкові пільги від російської влади для діяльності на кордоні двох країн. Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Журналісти з’ясували, що директором і одноосібним власником компанії “ЗЕД Девелопмент”, яка займається зведенням транскордонної канатної дороги, є Олександр Баримов. Ця особа фігурує у структурі російських компаній Медведчука та Козака.

Зв’язок із будівництвом канатної дороги через Амур прослідковується не лише через Баримова, а й через рідного брата Медведчука – Сергія.

Крім “ЗЕД Девелопмент”, у будівництві канатної дороги бере участь група компаній “Регіон”. Місцева влада називає її головним інвестором зведення “канатки”. Відповідно до звітності, “Регіон” надає “ЗЕД Девелопменту” кредити через пов’язані структури: ГК “Регіон” та управлінську компанію “МКБ-Капітал”.

Група компаній “Регіон” контролюється російським бізнесменом Сергієм Судариковим, якого в російських ЗМІ називають близьким до Ігоря Сєчіна – головного виконавчого директора нафтогазового гіганта “Роснєфть” і давнього друга президента Росії Володимира Путіна.

Російські ЗМІ зазначали, що Сергій Медведчук бере участь в ухваленні рішень щодо розвитку ПАТ “Аптечна мережа 36,6”. Крупним акціонером цієї компанії є Московський кредитний банк із концерну “Россіум”, який тоді очолював Судариков. Окрім цього, в “Россіумі” повідомили, що Сергія Медведчука призначено радником гендиректора концерну з інвестицій.

Так, опосередковані зв’язки між Медведчуком-Козаком і будівництвом на Амурі можна прослідкувати не лише через Баримова і “ЗЕД Девелопмент”, а й через інвестора – ГК “Регіон” – і брата Віктора Медведчука – Сергія.​

Власник і директор “ЗЕД Девелопмент” Олександр Баримов на повідомлення та дзвінки журналістів не відповів.

Водночас Медведчук підтвердив, що його брат дійсно має причетність до групи компаній, які інвестують мільярди рублів у будівництво великого геополітичного проєкту. Але водночас український політик, наближений до Путіна, заявив, що не в курсі того, чим його менеджери та члени родини займаються у Росії.