Українські війська зупинили просування росіян на кількох напрямках і зараз окупанти наступають лише у двох-трьох точках, зокрема, в Авдіївці, Бахмуті, Білогорівці разом із Кремінною – решта фронту, можна сказати, завмерла.

Про це в ефірі Апостроф TV розповів військовий експерт Роман Світан.

При цьому, за його словами, сила наступальних дій не зменшилася – загальна кількість атак та вогневої поразки, яку росіяни завдають у районі Бахмута, залишилася незмінною.

Водночас дії українських військовослужбовців, які зупинили росіян на певних рубежах – вздовж траси на Костянтинівку, вздовж річки Бахмутка та на промзоні заводу з обробки кольорових металів не дали їм можливості просуватися далі.

“В останні кілька днів після контратак українські війська повернули собі позиції на північ і північний захід від міста, відтіснивши росіян від основних доріг. Авдіївку здебільшого штурмують військові частини так званого першого та другого корпусу ЛДНР. Останнім часом вони отримали більшу кількість боєприпасів, військового спорядження за рахунок решти дільниць”, – пояснив експерт.

Він також додав, що на Авдіївському напрямку російські війська намагаються обійти місто і вибити український гарнізон звідти, але оскільки лінія оборони будувалася там протягом дев’яти років, її зрушити практично неможливо.

“Авдіївка знаходиться дуже близько від Донецька, тому для росіян цей плацдарм нашого подальшого наступу на Донецьк, Макіївку та Ясинувату дуже небезпечний, і вони намагатимуться його видавити. Але всі їхні спроби обійти Авдіївку, видавити Авдіївський гарнізон або взяти його в оперативне оточення приречені. Вони покладуть певну кількість людей, дійдуть знову до 500 за добу, як і в районі Бахмута, і потім заспокояться”, – резюмував Роман Світан.

А ось коментуючи ситуацію на Півдні, політолог Дмитро Воронков зазначає виданню Коментарі, що  у самому Криму вже усвідомили – бойові дії їх не оминуть. Тим більше, що “бавовна”, яка почалася там із серпня минулого року, з того часу стала скоріше правилом, ніж винятком.

“Особисто Путін, можливо, не бачить реальної картини. А військове керівництво, в тому числі на півострові, розуміє все тверезо. Ті ж вчорашні вибухи в Джанкої доводять, що ми починаємо бити по стратегічно важливим цілям. Пошкоджено важливий залізничний вузол, можливо, знищено ешелон з ракетами. Точковими атаками українська армія знищує логістичні шляхи окупантів. Це робить слабкішими позиції ворога на всіх напрямках. І ті, хто має відношення до військової справи, чудово розуміють, до чого все йде. А йде до ймовірності втрати росіянами контролю над півостровом внаслідок майбутнього великого наступу ЗСУ”, – вважає експерт.

За його словами, поки що ми бачимо первинні етапи, промацування. Але настане час – і удари по кримських аеродромах, залізничних вузлах, місцях базування ворожих кораблів стануть масовими, прогнозує Дмитро Воронков. Позбавляючи окупантів можливості поповнювати ресурси, і організовано відступати.

“Ті, хто це розуміє, намагається вже залишити півострів, – зазначає експерт. – Аналогічну стратегію ми використали перед деокупацією Херсона: виносили склади та логістичні шляхи противника, змушуючи його ретируватися. Тепер ми бачимо щось подібне в Криму. Можу припустити, що його деокупація трапиться набагато швидше, ніж багато хто думає”.