Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган найближчим часом планує зателефонувати президенту Росії Владіміру Путіну, щоб обговорити Чорноморську зернову ініціативу.

Про це повідомляє агентство Anadolu.

Ердоган 22 березня заявив, що планує розмову з Путіним “у найближчі два-три дні” та додав, що у світі цінують посередницьку роль Туреччини у цій ситуації.

Він також згадав пропозицію Путіна про безкоштовне постачання збіжжя найбіднішим країнам світу і зазначив, що Туреччина готова купувати зерно, щоби молоти його на борошно і відправляти до кінцевого пункту призначення у такому вигляді.

Ердоган також сказав, що Туреччина готова сприяти постачанню вироблених у Росії добрив до бідніших країн.

Президент Туреччини заявив, що Анкара “не буде стороною жодної війни і завжди буде на боці миру”.

Нагадаємо, що Віцепрем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков повідомив про продовження зернової ініціативи на 120 днів.

Про це він написав у Twitter.

Кубраков подякував генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, президенту Ердогану, міністру Хулусі Акару та всім партнерам за дотримання домовленостей у продовженні угоди ще на чотири місяці, – повідомляє “Європейська правда”.

“Завдяки нашим спільним зусиллям на світові ринки поставлено 25 млн тонн українського зерна”, – зазначив Курбаков.

Раніше повідомлялося, що Росія хотіла продовжити угоду на 60 днів до закінчення терміну її дії цього тижня, а не на 120 днів, як це відбувалось раніше.

Кубраков заявляв, що своєю позицією щодо продовження дії “зернової угоди” тільки на 60 днів Росія порушує домовленості.