Великі втрати РФ та активні дії українських Збройних сил України знижують наступальний потенціал російської армії у Бахмуті.

“Можу підтвердити, що наступальний потенціал у ворога закінчується, їм надзвичайно складно зараз просуватися. Перш за все це пов’язано з тим, що вони зазнали величезних втрат під час спроб штурму, під час спроб наступу”, – повідомив в ефірі інформаційного телемарафону екс-командир полку “Азов” Максим Жорін, який зараз перебуває у Бахмуті.

Він зазначив, що всім підрозділам ЗСУ, які перебувають у Бахмуті, поставлено завдання вести активну оборону.

“Тобто ми не просто сидимо, ми намагаємося теж рухатися вперед, завдавати ворогу ураження, тим самим не давати змоги зібратися і проводити власні наступальні дії. Все це призвело до того, що в них наступальний потенціал потроху скінчується. Це не говорить про те, що тут стало набагато легше, бої йдуть щодня на кожній позиції в місті та навколо міста, але просунутися і досягнути суттєвого успіху ворог вже декілька днів не може”, – сказав Жорін.

Найгарячішою точкою фронту залишається Бахмут Донецької області. Українська армія обороняє місто вже понад пів року. Останніми місяцями, після анонсованого великого наступу, росіяни збільшили інтенсивність атак.

“Цього тижня закінчується другий місяць з моменту загострення боїв за Бахмут. Ніхто не вірив, що в умовах настільки інтенсивних атак ворога можна втримати місто більше тижня, максимум двох. Але завдяки мужності та героїзму тисяч наших воїнів, а також умілому керівництву наших генералів і офіцерів оборона Бахмута тримається, і можливості ще не вичерпано”, — заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. 

Росія витрачає колосальні ресурси на те, щоб захопити Бахмут. Кожен метр коштує збройним силам РФ і приватній військовій компанії “Вагнер” величезних втрат. А російський військово-промисловий комплекс за темпами війни в Україні не встигає.

“Поряд із тим, що потрібно організовувати виробництво власних систем озброєнь, виникають труднощі на тлі фактичного обрізання країни-агресора від доступу до технологій. Тому дедалі частіше й частіше Російській Федерації доводиться вдаватися як до можливостей чорного та сірого імпорту, так і для введення в дію застарілої техніки”, — зазначив військовий експерт Валерій Рябих. 

У спробах захопити Бахмут росіяни особовий склад не шкодують. Використовують конвеєрну тактику, тобто замість загиблих одразу ж посилають нових бійців. Тіла з поля бою не забирають. Щоб відновити втрати в лавах “вагнерівців”, до середини травня в ПВК планують набрати ще 30 тис. найманців, про що заявив засновник компанії Євген Пригожин.

“Подібні заяви Пригожина підтверджують інформацію про безпрецедентні втрати ПВК “Вагнер”. За інформацією самого Пригожина, під час боїв за Соледар втрати ПВК дорівнювали втратам всієї окупаційної армії за тиждень боїв на всій протяжності фронту. Якщо ми візьмемо мінімальний поріг, близько 300 убитих протягом дня, то нескладна арифметика дає зрозуміти, що за день боїв у районі Соледара втрати ПВК “Вагнер” становили приблизно 2 тисячі”, — сказав військовий експерт Дмитро Снєгирьов. 

Російська армія під Бахмутом використовує майже всі наявні в неї види озброєння, величезну кількість техніки і живої сили.  Але все це не призвело до окупації міста. ЗСУ продовжують обороняти Бахмут і не дають противнику просунутися вперед.

“Весняний наступ росіян, імовірно, наближається до кульмінації. Якщо 300 тис. мобілізованих російських солдатів не змогли дати Росії вирішальну перевагу в наступі в Україні, малоймовірно, що введення додаткових сил під час майбутніх хвиль мобілізації призведе до зовсім іншого результату цього року. Таким чином, Україна має хороші можливості для того, щоб перехопити ініціативу і почати контрнаступ на критичних ділянках нинішньої лінії фронту”, — йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Українська армія вже готується до нового контрнаступу, який, імовірно, розпочнеться навесні, заявив у річницю початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну міністр оборони Олексій Резніков. 

Темпи звільнення українських територій залежатимуть від поставок західного озброєння.