На початку лютого керівництво Державної митної служби звільнили. Лише заступник голови структури Руслан Черкасський був всього-на-всього відсторонений від посади.

17 березня НАЗК оприлюднило повідомлення про те, що Руслан Черкасський володіє активами сумнівного походження на суму у понад 150 тисяч доларів. Їх чиновник задекларував як “подарунок від батька-пенсіонера”. Однак запевняємо: це далеко не все, що потрібно знати про Черкасського.

Розпочати слід з того, що лютнева відставка в.о. голови Держмитслужби В’ячеслава Демченка та його першого заступника Олександра Шуцього ні для кого не стала здивуванням. Разом з тим мало хто звернув увагу, що іншого заступника Демченка – Руслана Черкасського – лише відсторонили, хоча його персона безперечно варта уваги.

У розпорядженні Кабінету Міністрів від 1 лютого 2023 року йдеться про відкриття дисциплінарного провадження проти Руслана Черкасського. Власне, як писали ЗМІ, у той момент, коли колеги заступника голови Держмитслужби подавали у відставку, той вирішив піти на лікарняний.

Комісії з питань вищого корпусу державної служби здійснити відповідне дисциплінарне провадження до 1 березня 2023 року та про результати поінформувати Кабінет Міністрів України,
– також йдеться в повідомленні уряду.

Разом з тим станом на 22 березня інформація стосовно результатів цього розслідування для широкого загалу не відома. Журналісти 24 Каналу вирішити надіслати запит до Кабміну з проханням пролити світло на цю ситуацію.

Однак немає офіційної та однозначної відповіді на запитання, чому Черкасського не звільнили одразу та результатів розслідування щодо його “дисциплінарних порушень” не оприлюднено досі.

Додамо, повне ім’я рідного брата Черкасського – Черкасський Валерій Анатолійович. 26 квітня 2017 року він отримав службове посвідчення від так званого “Державного комітету водного та рибного господарства ДНР”.

Разом з тим зауважимо, що у 2019 році, як пише Геннадій Друзенко, брат Черкасського отримав дозвіл для переміщення осіб через лінію розмежування у межах Донецької та Луганської областей нібито для “відвідин родичів” (перевірити це нам не вдалось, оскільки доступ до відповідного реєстру було обмежено СБУ). Тим часом відомо точно, що Валерій Черкасський володіє автомобілем LEXUS RX 300 (2019 року випуску), який вартує недешево.