Колишній президент Петро Порошенко дорікнув команді Володимира Зеленського за помилку, яку постійно здійснював весь свій термін.

Напередодні  в Україні розгорівся скандал про визнання російської мови регіональною на Донбасі. Народний депутат Семен Семенченко на своїй сторінці в Facebook нагадав лідеру “Європейської солідарності” про його неоднозначні дії на президентській посаді.

Зазначимо глава Офісу президента Андрій Богдан заявив журналістам, що не виключає визнання російської мови на поки окупованих територіях Донецької та Луганської областей, на певних і вигідних умовах для України.

У відповідь на це Петро Порошенко записав для соціальної мережі Facebook відеоролик, в якому назвав рішення реваншем проросійських сил.

“Події розгортаються так, що повзучий проросійський реванш стає все більш очевидним. Але торгівля мовою не принесе Україні ніяких дивідендів. І не зупинить Росію. Тому що Росія прийшла не за Луганськ, не по Донецьк, і навіть не за Крим”, – заявив екс -президент. Він припустив, що реваншисти намагаються зупинити рух України до членства в Євросоюзі і НАТО, а також повернути всю країну під контроль Росії. – “Росія розуміє, що вступ України в ці два союзи – це стовідсоткова гарантія миру, безпеки українців і незалежності країни. І ми це розуміємо”.

Семен Семенченко не підтримав визнання російської мови на Донбасі. Однак і лицемірна заяву Петра Порошенка йому не сподобалося. Депутат звернувся до лідера “Європейської солідарності” з гнівним докором:

“Петро Олексійович завдав «потужний удар». Тільки що екстрено заявив, що «торгівля мовою не зупинить Росію ». Потім додав про повзучий реванш. Я жив і воював на Донбасі і знаю про це не з чуток. .. у мене тільки питання до самого «Батька Нації». І до багатоголосої групи його підтримки. «Торгівля мовою не зупинить РФ»? Навіщо ж ви, голуби сизі, підписали в 2014 «Мирний план президента Порошенко», де дали так званій . ЛДНР «право на мовне визначення”? “.

Автор публікації нагадав, що Петро Порошенко не тільки схвалив заходи по мові в Мінських домовленостях. Потім він ще кілька разів пропихав свої скандальні закони через парламент.

“Навіщо ви незаконно протягли цей « Мінськ » через резолюцію РБ ООН і зробили його частиною міжнародного законодавства? Навіщо ви зробили в Раді закон « про особливості місцевого самоврядування в Донецькій і Луганській області » бо цього вимагали мінські договорняки? Навіщо ви його продовжували щорічно в Раді? Навіщо ??? ” – обурився Семен Семенченко.