Припинення вогню в Україні можливе лише тоді, коли Російська Федерація виведе свої війська за межі суверенної території України.

https://www.youtube.com/watch?v=NJMa9BTx8LwПро це повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов під час брифінгу в Military Media Center відповідаючи на запитання. Відомо, що в бригадного генерала поцікавились, чи можливе “тимчасове припинення вогню на Новий рік”.

“Я вважаю, що повне припинення вогню з нашого боку буде лише тоді, коли жодного окупанта не залишиться на нашій землі.

Напередодні у зверненні до лідерів G7 президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія могла б розпочати виведення своїх військ із території України на Різдво і так показати свою здатність відмовитись від агресії. 

“Пропонуємо Росії здійснити конкретний змістовний крок до дипломатичного врегулювання, про яке у Москві так часто говорять. Попереду свята, які відзначають мільярди людей: Різдво за григоріанським календарем, Новий рік, Різдво за юліанським календарем. Це час, коли нормальні люди думають про мир, а не про агресію. Я пропоную Росії хоча б спробувати довести, що вона здатна відмовитися від агресії. Було б правильно саме на це Різдво почати виведення російських військ з міжнародно визнаної території України”, – сказав Зеленський.

Він додав, що якщо Росія здійснить виведення військ з України, то тим самим буде забезпечене й надійне припинення бойових дій.

“Я сподіваюся, що ви підтримаєте такий наш заклик. Бо це глобальний інтерес. І це частина нашої формули миру. Окупант повинен піти. Це неодмінно станеться. І я не бачу причин, чому Росії не зробити б це зараз, на Різдво”, – зазначив президент. 

Він також запропонував скликати спеціальний саміт, Global Peace Formula Summit, “щоб визначитися, як і коли ми зможемо реалізувати пункти української формули миру”. Лідери “Групи семи” на віртуальній зустрічі в понеділок, у якій брав участь президент Зеленський, домовилися продовжувати підтримку України, зокрема фінансову, в її повномасштабній війні з Росією.

У свою чергу, секретар РНБО Олексій Данілов після пропозиції президента України до Росії виводити війська до свят, пояснив, що влада розуміє, що цього не станеться.

“Звісно, на Різдво можуть бути якісь дива, але, на жаль, це не стосується Росії. Ми розуміємо, що вони нікуди не підуть. З урахуванням лише тих обставин, які роблять ЗСУ, президент, РНБО, ми змусимо ворога покинути всю нашу територію, згідно з нашою Конституцією, включно з Кримом… Легко не буде, росіяни зараз будуть скаженіти. Вони будуть робити крайні дії, як той щур загнаний в кут. Такі часи нас можуть очікувати місяць, півтора-два, але ми повиривали зуби цій гадюці – це факт”.

Крім того, прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Кремль не приймає пропозицію президента Володимира Зеленського розпочати виведення російських військ з України на Різдво, показавши таким чином свою здатність відмовитись від агресії.

Пєсков заявив, що “українській стороні нібито необхідно приймати ті реалії, які склалися за весь цей час”. У Кремлі вважають, говорить Пєсков, “це реалії, які відбулися через ту лінію, ту політику, яку проводили впродовж останніх років п’ятнадцяти, а то й двадцяти керівництво України і сьогоднішній український режим”.

За його словами, “ці реалії свідчать про те, що в Російській Федерації з’явилися нові суб’єкти, з’явилися вони внаслідок референдумів, які відбулися на цих територіях”. “Без урахування цих нових реалій будь-яке просування вперед неможливе”, – заявив Пєсков.