Голова виконавчого комітету Нацради реформ Міхеіл Саакашвілі продовжує свою копітку працю, чим ще більше здобуває прихильність українців. Цього разу реформатор зробив дві дуже важливі заяви.

Їх варто послухати кожному Надалі подаємо в оригіналі.

Перша стосується закону про гральний бізнес.

“Мав онлайн зустріч з Давидом Арахамія, Данилом Гетьманцевим та представниками парламенту і бізнесу щодо прийняття закону про гральний бізнес.

Правда у тім, що гральний бізнес давно потрібно легалізувати. Бо наразі він і так працює, тільки дивіденди від нього отримує не бюджет у якості податків, а усілякого роду дахувальники.

У свій час гральний бізнес дозволив збудувати цілі всесвітньовідомі міста, такі як Лас-Вегас у Сполучених Штатах чи то Батумі у Грузії. Ми можемо виділити певні депресивні регіони чи місцевості та перетворити їх у буквальному сенсі на Клондайк. За нашими попередніми підрахунками впровадивши єдину фіксовану ліцензію як на онлайн, так і на фізичні казино, вже у перший рік бюджет може отримати понад 230 мільйонів доларів прибутку. Це цілком реально та досить просто реалізувати.

Головне у цьому — не винаходити нових корупційних годівниць. Не створювати жодних непотрібних комісій, контролюючих органів та інших схем, єдиним призначенням яких буде вибивання податей з бізнесу. Це є головною умовою президента Зеленського і я з ним повністю згоден.

Все має бути максимально просто та прозоро. Це і є головна запорука успішних реформ, – заявив він.

Друга заява стосується нового податкового закону.

Голова виконавчого комітету Нацради реформ Міхеіл Саакашвілі заявив, що закон про боротьбу із ухиленням від сплати податків (законопроект 1210) “потрібно терміново міняти”.

За його словами, закон значно збільшує повноваження податкових органів і ускладнює адміністрування податків.

“Податкова отримала право закручувати гайки, презумпція провини перекладається на платника податків, тому що треба доводити щось Податковій”, – заявив він.

Саакашвілі додав, що президент Зеленський не хотів підписувати цей закон, але ухвалення закону було однією з попередніх умов укладення нової угоди з МВФ.

І як бонус Міхеїл Саакашвілі звинуватив “корумповані українські еліти” в тому, що нібито завадили йому стати віце-прем’єр-міністром.

“Президент представив мене віце-прем’єром з реформ. Цього не захотіла якась частина парламенту. Зрозуміло, які інтереси були за цим. Зрозуміло, що величезний бюджет був виділений на медіа. Я знаю, що на різних телеканалах 30 спікерів найняли, щоб тільки день і ніч про мене розмовляти. Якщо знайдуть час – вставлять свої п’ять копійок”, – зазначив політик.