Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок розглядає виведення всіх російських солдатів з України як передумову для зняття санкцій проти РФ. Про це вона розповіла в інтерв’ю Bild am Sonntag. 

Припинення вогню може бути лише першим кроком. Нам зрозуміло, що санкції можуть бути зняті лише в тому випадку, якщо Росія виведе свої війська. Мир на умовах, продиктованих Росією, не принесе безпеки ні Україні, ні нам у Європі. У найгіршому разі це буде запрошення до наступної війни – ще ближче до наших кордонів, – сказала вона.

Бербок заявляє, що не довіряє жодним обіцянкам президента РФ Владіміра Путіна.

Мирний порядок, який ми знали в Європі, був безповоротно зруйнований Путіним. Як би нам не хотілося, немає шляху назад до періоду до 24 лютого. Ми більше ніколи не можемо покладатися лише на обіцянки Путіна, – заявила міністр.

За її словами, потрібно сприяти тому, щоб Україна була достатньо сильною, щоб сама ухвалювала рішення.

Бо саме українці гинуть у цій війні і їм загрожують пригнічення та тиранія під російською окупацією. Ніхто немає права їм диктувати, – зазначила Бербок.

Будь-яка компанія або держава, яка буде допомагати росії торгувати нафтою, має отримати санкції. Про це Президент Володимир Зеленський заявив у відеозверненні.

Найближчим часом очікуємо рішення щодо нафтових обмежень проти росії. Наполягаємо на тому, що справедливою частиною санкцій щодо нафти має бути блокування будь-яких спроб росії обійти обмеження через продаж так званих нафтових сумішей. Якщо будь-яка компанія або держава буде допомагати росії торгувати нафтою, вона так само повинна отримати санкції, – наголосив Зеленський.

67-й день війни, яку Росія розв’язала проти України. Російські сили завдають ударів по українській цивільній, промисловій та військовій інфраструктурі.