Кухар Путіна і глава терористичної ПВК “Вагнер” Євген Пригожин визнав, що Бахмут на Донеччині не зможуть захопити найближчим часом. Вагнерівців перекидають у сторону Запоріжжя.

Про це розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан в ефірі 24 Каналу. За його словами, росіянам не вдасться витиснути ЗСУ з Бахмута.

Світан переконаний, що такі заяви Пригожина – це вже не просто істерика. На його думку, власник ПВК “Вагнер” робить такі інформаційні вкиди, бо готує плацдарм для відступу з Бахмута.

“Неможливо взяти чи оточити Бахмут. Пригожин починає цю тезу вкидати в інформаційне поле, готувати плацдарм для відступу. Тобто готує інформаційний майданчик, щоб вже зняти завдання виштовхнути з міста наші війська. Швидше за все, найближчим часом вони відмовляться від цієї ідеї”, – заявив полковник.

Військовий експерт звернув увагу, що вже місяць вагнерівці намагаються наступати на Вугледар, Авдіївку, Куп’янськ, Кремінну та Білогорівка. Як стверджує Світан, ПВК “Вагнер” перекинуть у напрямку Запоріжжя, тому варто очікувати провокації ворога в Оріхові та Гуляйполі Запорізької області.

Роман Світан зазначив, що росіяни зі всіх сил намагаються прорватися у Бахмут, але українські військові підсилились потужною зброєю. Тому окупанти не зможуть протистояти нашим воїнам та не зайдуть у місто.

“Російські окупанти нічого не можуть зробити з нашим правильно розміщеним рубежем оборони. Ми укріпились. Підвищення у 100 метрів дає 10 кілометрів, як мінімум, хорошого бачення для роботи артилерії. А останнім часом, спасибі нашим партнерам, збільшилась кількість снарядів, які сюди надходять”, – сказав він.

Нагадаємо, що напередодні ватажок ПВК “Вагнер” Євген Пригожин визвірився на російських пропагандистів у інтерв’ю і розповів, що російські загарбники не зможуть взяти Бахмут, що ніякого оточення українських бійців там навіть близько немає, і що навколо міста точаться жорстокі бої.

“Бахмут завтра не буде взятий, тому що йде важкий опір і перемелювання, працює “м’ясорубка”, – заявив він у розмові з журналістами.

За його словами, ЗСУ активізуються на усіх напрямках, підтягуючи все нові і нові резерви:

“Щодня від 300 до 500 нових бійців підходять до Бахмута на усіх напрямках. Вогонь артилерії посилюється з кожним днем. На сьогоднішній день на півночі йдуть важкі бої. Ніяких передумов для оточення противника (ЗСУ) у північних районах немає. Штурмуються будинок за будинком, квадратний метр за квадратним метром. Йде важка бойова робота. Звідки беруться розповіді про якесь оточення і ще про щось – взагалі не зрозуміло”.

Всім, хто поширює подібні чутки, Пригожин пропонує взяти в руки автомати і відправитися вперед на захоплення Бахмута.

Варто також зазначити, що Бахмут треба розглядати не як символ або фортецю, адже він має значення пастки, вважає військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

На сьогодні підстав для того, щоб ЗСУ залишили Бахмут, немає. Оточення Бахмута відсутнє, оперативне оточення також відсутнє. Фактично контингент у Бахмуті може опинитися під загрозою у тому випадку, коли російські окупанти візьмуть під свій контроль трасу М03 та трасу 0504 — це північна і південна траси, які йдуть до Бахмуту, і які важливі для матеріально-технічного забезпечення підрозділів, які його захищають. І виключно у цьому випадку буде розглядатися варіант евакуації через Хромове (траса 0506) на Часів Яр, зазначає експерт.