Національна рада з питань телебачення та радіомовлення звернеться до суду з позовом про анулювання ліцензії ТОВ “Наш 365” (канал “Наш”), повідомляється на сайті Нацради. 


Згідно з повідомленням, гість студії депутат Ради 2-7 скликань Петро Симоненков ток-шоу “Марафон”, який вели Артем Нікіфоров і Ольга Веремій, висловлював твердження, які мають ознаки прихованого призову до розпалювання релігійної ворожнечі й ненависті, заснованої на нетерпимості до представників Православної церкви України, її вірян.


Колишній депутат, зокрема, вороже висловлювався про Православну церкву України, а українську владу називав фашистською.


“Учасник передачі Петро Симоненко є лідером забороненої в Україні Комуністичної партії України (перший секретар ЦК КПУ з 19.06.1993), народний депутат України з II по VII скликання, що значно підсилює здатність впливу поширення мови ворожнечі на аудиторію телеканалу порівняно з можливими аналогічними висловлюваннями осіб, які не є політичними, релігійними, громадськими діячами або журналістами”, – заявили в Нацраді.


Зазначається, що передача також транслювалася в ефірі в повторі, і керівники “НАШ 365” і “Наша Прага” не прийняли відповідних заходів, щоб припинити поширення мови ворожнечі.


“Таким чином, Національна рада, розглянувши акти перевірок і надані пояснення керівництва телекомпаній, визнав порушення двома ліцензіатами закону України “Про телебачення і радіомовлення” та наявність розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті у висловлюваннях, які були поширені в ефірі обох компаній 4 травня 2021 року зі повтором 5 травня “, – йдеться в повідомленні.


Також регулятор визнав, що телекомпанія “Наш 365” продовжує порушувати ті ж норми, за якими на неї вже були накладені штрафні санкції.


Тому регулятор звернеться до суду з позовом про анулювання ліцензії на мовлення “НАШ 365”.


“Відносно “Наша Прага” Національна рада, вирішив застосувати санкцію “стягнення штрафу”, який становить 25% розміру ліцензійного збору. Для цієї компанії сума штрафу становить – 119, 54 тис. гривень”, – йдеться в повідомленні.


Як відомо, за останні кілька місяців “Наш” отримав від Нацради щонайменше чотири попередження та три штрафи за подібні порушення.