Німецький канцлер Олаф Шольц заявив, що інформація ЗМІ про скорочення військової підтримки України не відповідає дійсності.

В інтерв’ю Globe and Mail він спростував інформацію. Шольц підкреслив, що “з перших днів після нападу Росії на Україну” країна постачає ЗСУ зброю і боєприпаси.

“Ми доставили все, що у нас було: протитанкові і зенітні комплекси, міни, гармати, тонни боєприпасів і нелетальної допомоги. Відтоді ми перейшли на більш складні і дорогі системи. Самохідні гаубиці, реактивні системи залпового вогню, зенітні комплекси, контрбатарейні РЛС. Деякі з цих систем настільки нові, що їх було вироблено дуже мало, а деякі з них навіть не були представлені в бундесвері”, – стверджує Шольц.

Німеччина, додав він, також забезпечує навчання українських екіпажів. Він пообіцяв надавати цю підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно.

Тим часом аналітик Стокгольмського центру дослідження Східної Європи Андреас Умланд аналітик Стокгольмського центру дослідження Східної Європи Андреас Умланд.

“По-перше, треба сказати, що все ж тяжка зброя зараз надійшла в Україну — гаубиці, Гепарди. Є деякий прогрес. Але дійсно виникає ситуація, через яку соромно, що зараз Німеччина навіть перед партнерами всередині НАТО не може свої обов’язки повністю виконати”, – зазначив аналітик.

Він також додав, що Німеччина взагалі не ефективна в військово-технічних питаннях. І зараз це [у питаннях допомоги] Україні виходить соромно для Німеччини.

Постачання зброї Україні з Німеччини уповільнює відомство федерального канцлера Олафа Шольца.

Таку думку висловила голова комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман, повідомляє прес-служба Бундестагу DW.

“Найвужчим місцем, що гальмує військову допомогу Німеччини, є, з будь-яких причин, відомство канцлера”, – заявила Штрак-Циммерман.

При цьому вона вважає, що уряд ФРН має вирішити питання із постачанням не пізніше кінця жовтня. За її словами, все вказує на те, що президент РФ Володимир Путін «продовжить свою віроломну кампанію», тож німецьким політикам «не слід розслаблятися».

Як відомо, Бундестаг вимагає від канцлера Німеччини Олафа Шольца провести спільну конференцію та звітувати про те, що офіційний Берлін робить для допомоги Києву. Там заявили, що Німеччина має взяти на себе провідну роль у подальшій допомозі Україні.

Раніше повідомляли ЗМІ, Німеччина надасть Україні обіцяне канцлером озброєння не раніше ніж у листопаді-грудні. Зокрема це стосується реактивних систем залпового вогню та систем протиповітряної оборони Iris-T.

Нагадаємо, що кілька тижнів тому у виданні Die Welt, з’явилася інформаця про те, Шольц знову скоротив обіцяну військову допомогу для України. Посилаючись на список вже доставленого та запланованого ФРН озброєння, Die Welt зауважило, що за останні тижні (станом на 20 липня) Берлін передав Києву лише сухпайки та автівки.

Так, зазначається, що за останні три тижні Україна отримала від Берліна лише 42 тисячі сухпайків та 102 одиниці неброньованих автомашини. А останнє значне постачання допомоги з Німеччини відбулося місяць тому – 21 червня до України прибули сім самохідних гаубиць PzH 2000 разом із новими боєприпасами, 5 тисячами шоломів, обладнанням для захисту від дронів та запасними частинами для автомобілів.

Водночас багато хто розкритикував відсутність подальших постачань зброї до України та дії федерального уряду лешко можна назвати лише “ганьбою”.

«Публічні заяви та дії у федеральному уряді явно відрізняються. Це ганьба», — сказав парламентський секретар спілки ХДС/ХСС Торстен Фрай.