До недавнього часу ряд політиків з «Опозиційної платформи – За життя» відкрито підтримували майбутнього президента Володимира Зеленського. Схоже, ситуація починає змінюватися. Глава політради партії Віктор Медведчук взявся його різко критикувати.

Приводом для докорів стала заява Зеленського про те, що в України з Росією із загального тільки держкордон. На партійному сайті розміщене «відповідь» Медведчука.

«Не знаю, про що " довго думав " пан Зеленський для того, щоб прийти до такого висновку, але я впевнений і готовий це довести, що українців і росіян об'єднують: загальна тисячолітня історія; спільне слов'янське коріння; загальна православна віра; загальна культура і мова, якою розмовляє більше половини громадян України; загальними є мільйони родичів, які проживають в наших країнах», – йдеться в тексті.

Також кум Путіна згадав про загальну перемогу у Другій світовій війні.

«Якщо пан Зеленський не знає про це, не хоче чути або вирішив відмовитися від цього, пішовши шляхом Порошенко, можу сказати одне: мені дуже шкода», – резюмував політик, уклавши, що в підсумку може з'ясуватися, що «поміняли шило на мило ».

Схоже, на відверто проросійську партію починає наступати прозріння. Природно, Зеленський ще не став «повноцінним» президентом. Він рідко виступає сам і його нинішні слова можуть не відповідати наступним діям. Але можна припустити, що Медведчук постарався передати настрої в Москві щодо окремих фраз майбутнього українського лідера. Москві Зеленський уже не подобається. І всі це розуміють.

Варто зазначити, що Володимир Зеленський нещодавно зайняв правильну позицію, відмовившись спілкуватися з російськими пропагандистами. Але Росія і надалі буде намагатися впливати на владу, засилати агентів впливу, ставити умови і «викручувати руки» Україні. 

Це зауважив громадський діяч Олесь Доній.

Політолог визнав, що не залежно від влади в Україні, Росія продовжує свою політику, і за будь-якого українського президента – це завжди підкорення, дезінтеграція та ослаблення України.

«За різних президентів Росія веде себе по-різному, але будь-яка українська влада вже є ворогом для Кремля. Україна може бути союзником Росії, але тільки тоді, коли підпорядковується, а от сама українська держава, допоки не розчиниться у Російській Федерації, залишатиметься ворожою країною», – пояснив Олесь Доній.

Відтак, підкреслює політолог, будь-який Президент України, допоки він не визнав, що є сателітом Росії і не сказав це публічно, сприймається як людина, проти якої необхідно влаштовувати мережу протидії, щоб у підсумку підкорити.

«Володимир Зеленський попри те, що не має політичного досвіду, розуміє, що Кремль почав провокації. І на вірогідну провокацію від російських пропагандистів просто відмовився спілкуватися з ними, не даючи їм козир, адже будь-яке слово можна трактувати по-різному.