Російські війська щонайменше вісім разів оголошували дати захоплення Бахмута, повідомив речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий.
«Через їхні великі щодобові втрати в них відбувається постійна ротація силами і засобами, інакше немає змоги підтримувати таку велику інтенсивність боїв. Ми спостерігаємо, що вони підлягають нові сили. Наскільки вони будуть боєготовими, наскільки вони матимуть спроможність до 24 лютого, важко сказати…Бій покаже. За більше семи місяців Бахмут став символом мужності та героїзму. Якщо я не помиляюсь, разів вісім чи більше вже встановлювались різні дати як взяття Бахмуту, так і взяття всієї Донецької області. Наші воїни родять все, щоб чергові дати ворог не зміг підтвердити», – сказав Череватий в ефірі національного телемарафону.
За його словами, у російських військ спостерігається певна тенденція до дефіциту снарядів.
«Вони з більш дальніх регіонів Росії їх везуть, везуть під нашим щільним вогнем, коли ми ламаємо їхню логістику, розбиваємо їхні польові склади, накриваємо вогнем колони. Тому для них це складніше робити, але вони ще, на жаль, мають можливість це робити», – зауважив Череватий.
Бахмут продовжує залишатися головною гарячою точкою на фронті. Спроби захопити це місто російські війська здійснюють з липня 2022 року, коли їм вдалося окупувати велику агломерацію в сусідній Луганській області (Сєверодонецьк, Рубіжне, Лисичанськ). Активний наступ із наближених до Бахмута позицій російські військові розпочали у січні.
Військові аналітики зазначали, що захоплення Бахмута має для Росії скоріше символічне значення, але не важливе зі стратегічної точки зору.
Розпочалася триста п’ятдесят дев’ята доба російського широкомасштабного вторгнення.
Протягом минулої доби противник застосував 41 ракету різних типів по території нашої країни, 5 з них, перероблені ЗКР С-300, по Харкову. 16 ракет збито нашими захисниками. Крім того, окупанти завдали 24 авіаційних удари та здійснили понад 50 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Є поранені та загиблі серед цивільного населення. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.
Загроза завдання ударів російською федерацією залишається високою по всій території України.
Основні зусилля ворог зосереджує на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському напрямках.
Минулої доби підрозділи Сил оборони відбили атаки російських загарбників у районах населених пунктів Гряниківка і Синьківка Харківської області; Стельмахівка, Кремінна, Діброва і Білогорівка – Луганської та Роздолівка, Федорівка, Парасковіївка, Бахмут, Іванівське, Сєвєрне, Водяне, Мар’їнка, Новомихайлівка і Вугледар на Донеччині.
У тимчасово захопленому Мелітополі Запорізької області виявлено роботу додаткової вежі мобільного зв’язку, встановленої противником. За допомогою неї російські спецслужби мають можливість прослуховувати телефонні розмови абонентів GSM операторів.
До тимчасово окупованого Луганська нещодавно прибула чергова команда інструкторів з Ірану для навчання російських військових застосуванню ударних безпілотних літальних комплексів.
Щоб поповнювати втрати в живій силі, противник різними способами заманює до лав російських окупаційних військ різні категорії суспільства, зокрема так званих «гастарбайтерів». Так, нещодавно, нашим захисникам, які тримають оборону у Волноваському районі Донецької області, здався у полон один із таких заробітчан.
Авіація Сил оборони України протягом минулої доби завдала 13 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів, а також один – по позиції зенітно-ракетного комплексу.
Підрозділи ракетних військ і артилерії в той же час уразили 4 райони зосередження живої сили противника, артилерійський підрозділ на вогневій позиції, 2 позиції зенітно-ракетних комплексів, склад боєприпасів, а також ще 2 інших важливих об’єкти окупантів.