Команда президента Володимира Зеленсклого забила на сполох через проблеми, яка дісталася їм в спадок від попередника – Петра Порошенка

Заступник глави Адміністрації Руслан Рябошапка зробив екстрену заяву. Прес-служба президента опублікувала на офіційному сайті його слова про те, що представники гаранта вирішили зробити через несправедливі суди в Україні.

Ймовірно, у Володимира Зеленського забили тривогу після того, як Конституційний суд не зміг оперативно винести рішення у справі про скаргу депутатів “Народного фронту” на президентський указ про розпуск Верховної Ради. 

Процес вирішили затягнути ще на місяць, хоча дострокові парламентські вибори призначені вже на 21 липня. Глава держави і його підлеглі визнали судову систему катастрофічною:

“Ми стурбовані ситуацією, що складається останнім часом у зв’язку з проголошенням різними судовими інстанціями (зокрема« реформованими ») судових рішень, які, на думку юристів, не ґрунтуються на вимогах Конституції України і закону. Ухвалення таких рішень продовжує руйнувати і так невисока довіра до судової системи “, – заявили представники Володимира Зеленського.

Руслан Рябошапка додав, що прихильники Володимира Зеленського вважають рішення наслідком провалилася судової реформи, яку контролювала Адміністрація колишнього Президента України Петтра Порошенко. 

Щоб виправити ситуацію, у нового президента збираються переглянути зміни, запроваджені попередниками, які можуть суперечити закону.

“У зв’язку з цим Президент України Володимир Зеленський прийняв рішення створити експертну групу для оцінки результатів проведеної «судової реформи »і підготовки законодавчих і практичних кроків для невідкладного вирішення проблем функціонування судової гілки влади. Крім того, як і все українське суспільство, ми очікуємо швидкого і принципової реакції Вищої ради правосуддя на такі рішення “, – передає його слова прес-служба.

Раніше Володимир Зеленський завдав нищівного удару по Ренату Ахметову, скасувавши скандальну енергетичну формулу “Роттердам +”. 

Як стало відомо, в тариф на електроенергію закладається ціна вугілля завищена на 25% -35% в порівнянні з реальною ринковою вартістю вугілля такої якості. Тому глава держави вирішив припинити аферу олігарха Ріната Ахметова і знищити монополію в енергетичній сфері.

Окрім того, деякі норми чинної Конституції закріплюють декларативні права, однак немає жодного механізму щодо їхнього захисту, стверджує представник Зеленського в Раді.

Представник президента Володимира Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук вважає, що Конституція України має бути змінена, а конституційна комісія відновлена.