Як виявилось, елітні російські війська, яких ще з радянських часів відправляли на найважливіші військові завдання, брали участь в так званій “обороні” Лимана у Донецькій області.

Однак агресори зазнали важких втрат. Зокрема, при відступі з міста з третьої гвардійської бригади спеціального призначення Головного управління Генштабу ЗС РФ щонайменше дев’ять людей загинули і один був важко поранений.

Поки армія РФ відступала з Лимана, кремлівська пропаганда розповідала, що його захищають мобілізовані з самопроголошеної “ЛНР” і російські добровольці із загонів “Барс”, які формуються в регіонах. Але судячи з повідомлень в соцмережах, як зазвичай, це виявилося неправдою, передає BBC.

30 вересня і 1 жовтня в забороненій в Україні російській соціальній мережі “ВКонтакте” з’явилая нызка повідомлень, які говорили про те, що Лиман намагалися “захищати” не лише добровольці з РФ або мобілізовані жителі самопроголошених республік.

Сестра одного з окупантів повідомила, що при відступі з Лимана загинуло ціле відділення 3-ї бригади спецпризначення з Тольятті. За її словами, загинули 8 людей, двоє були поранені та перебували у важкому стані. Згодом один з них помер. Дружина ще одного “двохсотого” підкреслила, що всього загинуло дев’ять осіб, ще двоє – поранені.

“Знаю, що ось цих хлопців там кинули, вони цілу добу відбивалися, але не змогли. Загинув мій брат, йому був всього лише 21 рік, загинув його друг, йому 19 років”, – розповіла сестра окупанта.

При відступі з лиману загинуло ціле відділення 3-ї бригади спецпризначення з Тольятті / Фото bbc.com

Журналісти з’ясували, що 19-річний рядовий Данило Бойков був наймолодшим у цьому відділенні, разом з ним загинули старший лейтенант В’ячеслав Зінцов, молодший лейтенант Віктор Горобець, старшини Андрій Шорін і Юрій Філатов, рядовий Олексій Чиндін. Військовослужбовці Карпенко і Узбяков з важкими пораненнями були доставлені в госпіталь. Другий пізніше помер.

Видання зазначає, що, ймовірно, це найбільша одноразова втрата 3-ї бригади спеціального призначення