У ніч проти 16 жовтня російські військові здійснили чергову міксовану атаку. Усього зафіксовано застосування однієї балістичної ракети «Іскандер М», п’яти керованих авіаційних ракет Х-59 та 12 ударних БпЛА типу “Shahed-136/131”.

В результаті бойової роботи силами та засобами Повітряних Сил знищено дві керовані авіаційні ракети Х-59 та 11 “Shahed-136/131”.

Про це повідомили у повітряних силах, а також про пекельну ніч розповіла речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк. Вона наголосила, що погодні умови в регіоні були складними.

За словами Наталії Гуменюк, цієї ночі атака окупантів не була сконцентрована на півдні України. Натомість вороги били по південному сходу та центральних регіонах.

Вона підкреслила, що знову була складна траєкторія руху. Ще й за складних погодних умов доводилося працювати по «Шахедах». Власне, на півдні були шторми, досить сильне штормове попередження. Море штормило, а також був сильний поривчастий вітер.

Речниця зазначила, що в цілому російські загарбники свої удари спрямовували на об’єкти інфраструктури.

На півдні сили ППО також збивали дрони-камікадзе, але їх було не настільки багато. Здебільшого «Шахеди» були сконцентровані на перехід в інші області. Їх також запускали з різних напрямків. Слід розуміти, що росіяни вираховували маршрути, щоб їхні баражуючі боєприпаси обходили системи ППО.

Звернімо увагу, що «Шахеди» літали у багатьох областях цієї ночі. Під ранок у Повітряних силах звернулися до мешканців Кропивницького, Миргороду, Хмельницького та Старокостянтинова. Власне, там теж були дрони-камікадзе.

А вже з самого ранку глава Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак зазначив, що росіяни атакували область ракетами. Відомо, що одну вдалося збити, а інша поцілила по території Дніпровського району.