Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч зі своїм польським колегою Збігнєвом Рау на полях Анталійського дипломатичного форуму. Дипломати обговорили будівництво російського газопроводу «Північний потік-2».
Як повідомили в прес-службі МЗС України, міністри підтвердили, що російський проект «Північний потік-2» несе загрозу для безпеки обох країн і Європи в цілому. Дипломати скоординували позиції щодо протидії його втіленню.
Кулеба також висловив подяку за незмінну підтримку Польщею курсу України на членство в ЄС і НАТО.
«Дмитро Кулеба обговорив із польським колегою подальші кроки, які Альянс може здійснити для прискорення євроатлантичної інтеграції України та зміцнення обороноздатності нашої держави», – йдеться в повідомленні.
Як відомо, Україна, Польща і країни Прибалтики роками намагалися перешкодити добудові та введенню в експлуатацію газопроводу, оскільки він зменшить транзит газу через ці країни.
У 2019 році США запровадили санкції проти компаній, що споруджують «Північний потік-2». Однак повністю зупинити добудову не вдалося, повідомляють UA NEWS.
17 травня 2021 року Федеральне відомство з морського судноплавства і гідрографії Німеччини (BSH) дозволило укладання труб газопроводу на ділянці довжиною 2 кілометри в німецькій економічній зоні, де немає загрози екології.
А 19 травня стало відомо, що США можуть відмовитися від санкцій проти компанії-оператора, що споруджує «Північний потік-2». Єдиним способом зупинити проект, завершений вже на 95%, є накладення санкцій на німецьких кінцевих споживачів газу. Однак адміністрація Джо Байдена не хоче псувати відносини з Німеччиною.
У Сенаті США різко відреагували на таке рішення. У заяві сенаторів вказано, що Білий дім віддає пріоритет німецьким і російським інтересам, а не інтересам США та їхніх союзників у Центральній, Східній і Північній Європі.
10 червня компанія Nord Stream 2 AG завершила роботи з укладання труб першої нитки газопроводу. Впродовж кількох місяців нею можуть пустити газ.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про намір особисто врегулювати усі суперечки зі США щодо «Північного потоку-2».
В МЗС України оголосили вимоги для запуску «Північного потоку-2». Київ вимагає гарантій безпекишляхом виведення російських військ зі своєї території.
У МЗС Росії заявили, що вимоги української сторони щодо запуску газопроводу, суперечать принципам ринкової економіки.
Нагадаємо, на полях Анталійського дипломатичного форуму Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів переговори з в.о. прем’єр-міністра, міністром закордонних справ та європейської інтеграції Республіки Молдова Ауреліу Чокоєм.
Про це повідомили на сайті МЗС.
Ключовою темою розмови став розвиток формату Асоційованого Тріо України, Грузії та Молдови в рамках ініціативи ЄС “Східне партнерство”.
Міністри домовилися провести консультації, аби пришвидшити укладення угоди про взаємне визнання ID-карток задля спрощення руху між країнами. Вони також обговорили хід реалізації інфраструктурних проєктів.
Дмитро Кулеба висловив сподівання, що позачергові парламентські вибори у Молдові 11 липня пройдуть у відкритий, демократичний і конкурентний спосіб, без втручання з боку Росії.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.