Перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі Ірина Геращенко вважає, гібридна війна Росії проти України перейшла в сферу діяльності омбудсменів.

Про це український політик написала на своїй сторінці в Facebook.

Вона послалася на слова захисника полонених українських моряків, адвоката Миколи Полозова. "Виявляється, ФСБ і російський генерал-омбудсмен допустили в СІЗО до ув'язнених якусь Ніну Карпачову. А офіційного і повноважного українського уповноваженого з прав людини Людмилу Денісову, незважаючи на всі її зусилля і наполегливість нашого МЗС, так і не допустили відвідати моряків і навіть до суду на всі слухання", – нагадала Геращенко.

На думку першого віце-спікера Ради словами, Росія використовує Карпачову в гібридній війні з Україною.

"Гібридна війна – це коли РФ використовує гібридног о"омбудсмена", витрушує від пилу Януковича, який заявляє, що, якщо Порошенко його попросить, то він готовий просити Путіна про заручників. Замість Денісової – Карпачова, замість Порошенка – Янукович, РФ дістає зі своїх загашників різних персонажів, які підіграють кремлівській платівці про "нелегітимність української влади", – заявила Геращенко.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Жахливо, що в цих сценаріях Москва грається долями живих людей", – додала вона і повторила офіційну позицію української влади про готовність негайно передати РФ 25 засуджених росіян в обмін на політв'язнів Кремля.

"Ми не дозволимо Кремлю забути прізвища Сенцова, Сущенка, Карпюка, Гриба, Панова та інших. Ми також вимагаємо негайного, без торгів і умов, звільнення військовополонених моряків", – написала Геращенко і підкреслила, що не варто нікому підігравати огидним кремлівським сценарієм.