Державний виконавець Оболонського центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (Київ) Катерина Ярмоленко звернулася до суду за роз’ясненнями щодо стягнення боргу з нардепа Віктора Медведчука, який опинився під санкціями Ради нацбезпеки і оборони. 

Кум Путіна і парламентар від «Опозиційної платформи – За життя» заборгував понад 400 тис. грн видавництву «Віват» (витрати на правову допомогу та судовий збір). Це сталося після того, як Київський апеляційний суд 19 березня скасував рішення Дарницького районного суду Києва, яким було частково задоволено позов Медведчука до журналіста і публіциста Вахтанга Кіпіані, який видав документальну книгу «Справа Василя Стуса».

Через непогашення суттєвої суми коштів Медведчука внесли до Єдиного реєстру боржників. 

У клопотанні держвиконавця сказано: представник боржника звернувся зі скаргою і вимагає повернути виконавчі листи, посилаючись на указ президента України №64/2021 від 19 лютого 2021 року, яким Віктору Медведчука зупинено виконання економічних та фінансових зобов’язань на три роки. З огляду на це держвиконавець просить суд роз’яснити, чи може вона проводити відповідні дії щодо стягнення боргу.

Наразі суд повернув клопотання без розгляду, оскільки держвиконавиця направила його без дотримання вимог законодавства.