Кабінет Міністрів схвалив законопроект, який передбачає звільнення директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. Відповідне голосування уряд провів 15 лютого. Про це на своєму Facebook повідомив Віталій Шабунін.

За словами антикорупційного активіста Шабуніна, правку про звільнення Ситника додали до законопроєкту, який змінює процедуру обрання нового директора НАБУ. Відбулося це за усної пропозиції одного з міністрів.

Шабунін наголосив, що звільнити Ситника буцімто вирішив президент Володимир Зеленський.

«За нашою інформацією, звільнення Ситника – особисте рішення Володимира Зеленського. Таким чином останній відреагував на початок розслідування щодо закупівлі вакцин від COVID-19», – заявив Шабунін.

“Я не дуже розумію, чим або ким керується Зеленський. Хоче повісити на Ситника провал вакцинації? Правда вірить, що це директора НАБУ відповідальність?” – наголосив Шабунін.

Він назвав це “дивною реакцією президента на виконання НАБУ прямої норми, яка зобов’язує НАБУ реєструвати провадження після отримання заяви про злочин”.

В свою чергу, телеграм-канал «Политика страны» пише:

За можливого звільнення глави НАБУ Ситника. Шабунін пов’язує такий поворот зі справою про закупівлю китайської вакцини, яку почала НАБУ.

Але, за даними «Страны», питання набагато глибше.

Головна причина – та, про яку ми вже неодноразово писали: спроби української еліти чинити опір посиленню зовнішнього управління з боку американців.

Зараз тиск Вашингтону посилився. Від української влади вимагають прийняття законопроектів «під МВФ», які це зовнішнє управління підсилюють. Плюс йдуть і інші вимоги.

Зокрема, щодо кадрових призначень. В таких умовах, українська еліта намагається хоч якось послабити хватку «західних партнерів», прибравши Ситника. Але, повторимося, далеко не факт, що після дзвінка з посольств Зеленський не включить «обратку», залишивши Ситника на місці.