Олігарх Віктор Пінчук шкодить відносинам України з країнами Європейського союзу і НАТО через лобіювання імпорту електроенергії з Білоруської АЕС.

Про це заявив політолог Кирило Сазонов.

“В один момент псевдозахідник Пінчук і його депутати в Слугу Народу повстали проти НАТО, протиставили себе цивілізованому світу. І все це через вузький комерційний інтерес їх патрона. Тепер диспозиція така – топиш за імпорт з Росії і з Білоруської АЕС – плюєш в сторону НАТО “, – зазначає політолог в своїй колонка для видання “Цензор.Нет”.

За його словами, нещодавній виступ президента Литви Гітанас Науседа в Верховній раді по суті перетворив парламентських лобістів Пінчука в маргіналів.

“Візит президента Литви Гітанас Науседа в Україну на довго запам’ятається лобістам олігарха Віктора Пінчука. Складно пригадати, коли в останній раз Президент країни НАТО так прямо мокав українських парламентаріїв в нечистоти. Мова про прохання, а правильніше сказати в нашій геополітичної диспозиції – вимозі Науседа припинити імпорт електроенергії з Білоруської АЕС “, – зазначив Сазонов.

За його словами, єдині, хто виявилися не згодні із закликом Науседа – це лобісти олігарха Віктора Пінчука, який виступає основним поборником цього імпорту.

Нагадаємо, Україна відновила імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. За перші два місяці, витрати на імпорт перевищили 900 млн грн.

18 березня про необхідність обмеження імпорту заявив президент Володимир Зеленський, а на наступний день припинити імпорт пообіцяв в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Основним імпортером з Білорусі виступає компанія “Дніпросталь-Енерго” олігарха Віктора Пінчука.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що олігарх Віктор Пінчук зумів впровадити в президентську партію “Слуга народу” цілу групу підконтрольних собі депутатів.

Про це йдеться в статті видання ” Українська правда “.

“Віктор Пінчук зумів різними каналами інкорпорувати в список “Слуги” випускників освітніх програм, стипендіатів фонду Сороса, спікерів своїх конференцій і навіть менеджерів “Інтерпайп”, – йдеться в матеріалі.

Політичний вплив на чисельну групу депутатів у президентській фракції олігарх конвертує в можливість заробляти на державних тендерах, в першу чергу “Укрзалізниці” і “Укргазвидобуванні”.

“Поки всі “заробляють” в рамках пристойності, влада не заважає, але коли хтось переходить кордон, то, скажімо, Антимонопольний комітет забороняє компаніям Пінчука брати участь в тендерах “Укрзалізниці”, – йдеться в статті УП.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.