Російсько-окупаційні війська “Л/ДНР” знову зірвали розведення військ на Донбасі. Про це інформує прес-центр штабу ООС Facebook.

Повідомляється, що підконтрольні Кремлю терористичні формування накрили вогнем позиції бійців поблизу Золотого, де повинен стартувати процес розведення сил і засобів.

Крім того, ворог здійснив обстріли поблизу населених пунктів Новолуганське, Піски, Павлопіль застосувавши заборонені Мінськими угодами міномети калібру 120 мм та міномети калібру 82 мм.

“А також, окупанти, імітуючи до цього готовність провести розведення сил і засобів, вчора підступно здійснили обстріл з гранатометів різних систем на ділянці розведення №2 (Золоте 4), – повідомляє штаб ООС.

Не зважаючи на готовність Збройних Сил України провести розведення сил і засобів на ділянці розведення №2 окупанти в чергове демонструють своє небажання дотримуватися Мінських домовленостей та взятих на себе зобов’язань.

Така цинічна поведінка свідчить про зацікавленість окупантів в подальшому загостренні конфлікту. Нагадаємо, що Мінськими домовленостями визначено, що розведення сил і засобів може бути здійснено лише після дотримання режиму припинення вогню протягом семи діб.

“Варто зазначити, що українською стороною вжито усіх необхідних заходів, і відведення сил і засобів не послабить оборонні можливості українських підрозділів на визначеній ділянці, а влада, ні в якому разі, не залишить місцеве населення поза увагою, оскільки всі заходи проводяться з однією метою – убезпечити людей, – говориться у повідомленні.

Відзначимо, що раніше представники ОБСЄ зафіксували готовність незаконних збройних формувань до розведення сил у районах Петровського і Золотого.

Були зафіксовані сигнальні ракети, що позначали готовність збройних формувань до відновлення розведення сил і засобів на ділянках розведення в районах Золотого і Петровського, однак заходи по відновленню процесу розведення не почалися.

Разом з тим, місія зафіксувала 69 одиниць озброєння, розміщених на порушення ліній відведення у підконтрольних уряду районах Донецької області, а також в непідконтрольних уряду районах Донецької і Луганської областей.

Також зафіксовано 103 одиниці озброєння, розміщених за лініями відводу, але за межами місць зберігання підконтрольних уряду районах Донецької області, а також непідконтрольних уряду районах Луганської та Донецької областей.