Третій президент Віктор Ющенко підтримав ініціативу Петра Порошенка закріпити у Конституції прагнення України стати членом Європейського Союзу та Північноатлантичного альянсу.

Про це він сказав в інтерв'ю "Прямому" каналу.

"Подивіться, як себе почувають нації, які пішли цією дорогою, особливо в останні 15 років. І в полі демократії, і в полі безпеки, у полі свобод, у полі економіки. Жодна з цих країн не має воєнного конфлікту, не має анексованої території, вільно виступає в демократичному полі, у плані політики та свободи слова. Думаю, це те життя, яке ми хочемо.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Коли ми говоримо про інтеграцію в євроатлантичний простір, ідеться не тільки про мілітарний компонент. Ми 2005-го приступили до плану реформ для інтегрування до Північноатлантичного альянсу. Тема починалася з демократії та закінчувалася екологією, реакцією на надзвичайні події. Недемократичну країну ніхто нікуди не візьме", – сказав Ющенко.

Варто нагадати, що з вересня президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект, яким пропонує закріпити у Конституції прагнення України стати членом Європейського Союзу та Північноатлантичного альянсу. Законопроект визначили як невідкладний.