Збройні сили України під час майбутнього контрнаступу можуть завдавати ударів по військових об’єктах, зокрема на території країни-агресорки Росії. Під активну демілітаризацію, ймовірно, потраплять 5 областей РФ – Брянська, Курська, Бєлгородська, Воронезька та Ростовська області. При цьому українські війська у такому разі застосовують озброєння виключно вітчизняного виробництва.
Про це в рамках одного з українських проєктів розповів військовий експерт Роман Світан.
За його словами, Україна має озброєння, здатне знищувати цілі російської армії на території РФ. Експерт зазначив, що знищення окупантів на російській території підтвердили, зокрема, у Генеральному штабі ЗСУ.
“У нас є засоби ураження, які можуть діставати і дістають росіян на російській території в тому числі. Ось уже з дозволу Генштабу навіть нещодавно з’явилося відео роботи по військовій колоні на російській території. Однозначно, ми працюватимемо і працюємо по цих військових базах, як тільки отримуватимемо від нашого “Укроборонпрому” наші розробки для роботи по Росії”, – сказав Світан.
Експерт підкреслив, що російські області, які межують з Україною, вже потрапляють під роздачу – там активно знищуються військові об’єкти. При цьому Світан спрогнозував, що найближчим часом українські війська продовжують демілітаризувати путінську армію на території РФ.
“П’ять областей, які зараз атакуються – це Брянська область, Курська область, Бєлгородська, Воронезька, Ростовська область. Ці п’ять областей межують з Україною. Глибина кілька сотень кілометрів. Вже обстрілюються військові об’єкти в цих областях і найближчим часом знищуватимуться і далі будемо продовжувати знищувати”, – зазначив військовий експерт.
До речі, Світан зазначив, що західні союзники України не хочуть давати дозвіл на застосування своїх зразків озброєння по території РФ, оскільки не хочуть у майбутньому судитися з Росією. Експерт припустив, що країна-агресорка може ініціювати судові розгляди, але навряд чи досягне бажаного результату.
“Те, що наші партнери просять нас їхніми боєприпасами не працювати по Росії – це зрозуміло. Вони не хочуть брати участь у будь-яких судових розглядах, які може Росія підняти. Для того, щоб уникнути таких претензій Росії просять нас використовувати озброєння, яке передають, тільки на нашій території По військових об’єктах на російській території ми використовували, використовуємо і будемо використовувати наше озброєння, яке вироблено нашим “Укроборонпром”, – пояснив Світан.
В той же час російські окупанти перекидають техніку та особовий склад на північ тимчасово окупованого Криму. Українські захисники прагнуть знищувати всі ресурси ворога до того, як вони опиняться на фронті.
“Останнім часом, буквально кілька днів, почалися певні рухи у росіян, перекидання техніки, перекидання особового складу, спорядження в район півночі Криму, в основному на переходи”, – розповів Світан в інтерв’ю проекту “Орестократія”.
За його словами, перекидання техніки, боєприпасів і палива також фіксується в тимчасово окупованому Мелітополі, зокрема, в бік аеродрому і депо.
“Ось уже кілька ночей поспіль йде ураження цих всіх ресурсів, після того як вони стаціонарно вже базуються. Мелітополь це все бачить і чує, і в Криму також це все підгорає плюс в районі Севастополя, Сімферополя до аеродромів, до певних місць зберігання певних ресурсів туди ми також дістаємо. І кримчани в районі Севастополя, Сімферополя чують такі ж удари”, – пояснив експерт.
Він вважає, що на початку контрнаступу ЗСУ будуть знищені великі військові російські бази. При цьому нагадав слова президента Володимира Зеленського про хороші новини на цьому тижні.
“Завжди наступальні дії починаються зі знищення найдальших засобів Росії, а потім йдуть ближче і ближче до фронту. Тобто десь місяць ми будемо працювати, пропалюючи шляхи постачання і бази противника на Запорізькому, Херсонському напрямку та в Криму”, – пояснив Світан.
Також він вказав, що головне завдання українських захисників – ураження аеродромів, авіаційної техніки, систем управління, командних пунктів і паливоприймачів противника. Крім того, експерт зазначив, що недавні пожежі на птахофабриках відбувалися, тому що росіяни на таких об’єктах зосереджують військові вантажі.