На частині території Миколаївської області, захопленої окупантами (зокрема, йдеться про місто Снігурівку), ситуація складна.

Про це в ефірі одного з каналів сказав голова Миколаївської ОВА Віталій Кім.

– Зараз приїхали молоді «мобики», які ще не розуміють, що їм скоро в пакет, тож там ще ходять, і, пороху не нюхавши, щось розповідають. Насправді ситуація погана, бо холодає, не так вже й легко переносяться ночі… Тому не дуже добре, – сказав миколаївський губернатор.

Окупанти в Миколаєві почали бити по одних і тих самих об’єктах, тому що не мають даних про нові цілі — внаслідок якісної роботи спецслужб із виявлення та затримання колаборантів у ворога виник «інформаційний вакуум».

– Є певний інформаційний вакуум у окупантів, служби працюють дуже добре. Була ціла хвиля затриманих, справи передані до суду… Неодноразово окупанти б’ють по цілях, які вже знищені. Це говорить про те, що вони не мають нових цілей. Хоча кілька днів тому нові цілі знайшлись – це були багатоповерхові житлові будинки. Тут ситуація така – у них цілей немає, вони б’ють аби куди, – сказав Кім.

Кім прокоментував інформацію журналістів щодо того, як один екіпаж танка на Миколаївщині за день знищив одразу 10 ворожих одиниць техніки.

– Так, 10 танків підбили за один день на миколаївському напрямку. Я знаю, де це сталося, але не можу сказати, один екіпаж чи кілька це зробили, – сказав Кім в ефірі «Апостроф TV» у понеділок, 3 жовтня.

Водночас він наголосив, що наші збройні сили – високопрофесійні, тому подібні втрати ворог нестиме і надалі.

Нагадаємо, російські війська сьогодні вранці вели обстріли акваторії Очакова на Миколаївщині.

“Вранці, 3 жовтня, о 06:10 зафіксовані ворожі обстріли акваторії міста Очаків Очаківської громади. Постраждалих немає”, – повідомив Кім.

За словами Голови ОВА, внаслідок вчорашнього ворожого обстрілу з РСЗВ по селищі Первомайське у Миколаївському районі було влучання по об’єкту цивільної інфраструктури.

У Баштанському районі, з його слів, під постійним вогнем залишаються населені пункти Березнегуватської громади – вчора о 19:41 обстрілів зазнала станція Березнегувате. Також тривають обстріли Широківської громади – зокрема, були і вночі, 3 жовтня.

Росія є абсолютно приниженим суб’єктом, який, на жаль, має багато ресурсів. Проте з ними цілком можна мати справу з точки зору покарання за те зло, яке вони принесли в цей світ.

Говорячи про перспективи завершення війни, Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив про те, що для України вигідна масова деморалізація росіян, які “повинні тут масово гинути”.

“Я взагалі прихильник того, щоб росіяни на території України, якщо вже є така можливість, масово несли втрати, тому що це надовго відвадить їх від неправильної вимови слова “Україна”. Це дуже важливо. Ми можемо тут іронічно сказати. Вживання “на Україні” після цієї війни вони забудуть”, – говорить представник ОП.

Разом з тим він висловив упевненість в тому, що Крим і окуповані РФ території безумовно повернуться до складу України і це лише питання термінів.

“Все залежить від двох параметрів – це зброя і падіння одного з двох основних міст, які спровокували. Донецьк і Луганськ є символами варварської цивілізації. Більш кримінальних анклавів придумати в наш час не можна. Я, до речі, максимальний прихильник того, що ми повинні максимально швидко зайти саме в Донецьк і Луганськ. Ці два міста повинні впасти. Це символічно. І після цього не тільки фінал війни швидко буде зрозумілий, але і обвалення політичної системи в Росії відбудеться”, – сказав співрозмовник.

Але є ще важлива складова цієї війни – ми повинні обнулити боязнь вигнати Росію звідусіль. Її виженуть після цієї війни як країну, що програла. Вона буде платити виплати не тільки нам, а й іншим країнам. Ця країна повинна бути опущена максимально. Вигнана з усіх органів, де вона заважає.