Голова фракції “Слуга народу” в Верховній Раді Давид Арахамія заявив, що влада до кінця першого кварталу 2022 року хоче вийти на новий формат мирного врегулювання на Донбасі.

Про це він сказав у вівторок, 21 грудня, на підсумковій пресконференції.

За словами Арахамії, робота в нормандському форматі зайшла у глухий кут, після чого виникла загроза повномасштабного вторгнення з боку Росії.

“Зараз наша стратегія – це, перше, деескалація, а друге – це зміна цього нормандського формату. У нас є два варіанти: один формат – це прямі перемовини з [президентом РФ Володимиром] Путіним, інший формат – додання Сполучених Штатів Америки до нормандського чи якогось іншого формату… Це зараз в активній фазі обговорення… Тут так багато сторін, що я, на жаль, не можу давати ніяких дат… але в нас внутрішній дедлайн стоїть – це кінець першого кварталу 2022 року”, – сказав нардеп.

Нагадаємо, що остання зустріч лідерів країн Нормандського формату відбулася в грудні 2019. У вересні 2021 року глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна працює над тим, щоб провести до закінчення каденції канцлерки Німеччини Ангели Меркель новий саміт лідерів країн “нормандської четвірки”, але реалізувати ці плани не вдалося.

Помічниця держсекретаря США у справах Європи та Євразії Карен Донфрід зазначила 21 грудня, що Штати поки не планують приєднуватися до нормандського формату переговорів щодо Донбасу, але мають намір підтримувати дипломатію, яку вже проводять.

Наразі організації прямих переговорів президента України Володимира Зеленського та Путіна не ведуть, говорив 14 грудня глава МЗС Дмитро Кулеба. “Такі переговори були розпочаті, але зараз вони не знаходяться в активній фазі”, – наголосив міністр.