Союзники України по НАТО мають усвідомлювати, що наразі саме той момент, коли українські громадяни мають почути політичне рішення щодо приєднання України до Альянсу, і саме від міжнародних партнерів залежить успішність саміту у Вільнюсі.

Про це заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

Коментуючи слова Президента Литви Гітанаса Науседи, що присутність глави Української держави на саміті НАТО у Вільнюсі відіграє важливу роль в ухваленні рішень Альянсу, Стефанішина зауважила, що “тут трошки інша логіка”.

“Фактично зараз союзники мають усвідомлювати, як ніколи, відчуття моменту, що саме зараз той момент, де ми маємо почути необхідні політичні рішення, в першу чергу для наших громадян. І, власне, від союзників сьогодні залежить, успішним буде цей саміт чи ні. Я можу підтвердити, що останні кілька місяців ми на постійному зв’язку з усіма союзниками, Президент особисто проводить розмови з лідерами, і не виключаю, що, власне, остаточні рішення можуть бути ухвалені саме у Вільнюсі. Але поки що дискусія триває, і фінального бачення щодо політичних рішень щодо України ми не маємо”, – сказала віцепрем’єрка.

“Я можу точно підтвердити, що всі країни НАТО підтримують те, що Україна стане членом Альянсу. На сьогодні дискусія іде щодо модальностей цього процесу, стосовно того, коли це рішення буде ухвалене”, – сказала Стефанішина.

Вона вкотре наголосила, що, на переконання української сторони, жодних політичних або юридичних обмежень стосовно політичного запрошення України до Альянсу вже на Вільнюсі немає, – передає Укрінформ.

Віцепрем’єрка також нагадала, що вже оприлюднено інформацію про створення Ради Україна-НАТО на рівні лідерів Альянсу та України.

У підсумок, вона зазначила, що власне, це і є той майданчик, на якому ми зможемо визначити модальності приєднання України до НАТО з урахуванням безпекової ситуації і тих обставин, які уможливлять це рішення в майбутньому.