Спроба наступу російської армії на Вугледар не лише закінчилася розгромом підрозділів ЗС РФ, а й спровокувала контурудар ЗСУ по розбитих частинах російської армії, повідомляють ЗМІ.

У результаті під тиском ЗСУ окупанти розпочали відступ і змушені вести оборонні бої вже в районі Павлівки.

Про це пише Telegram-канал російських військових пропагандистів “Режим Б”. Росіяни визнали, що ситуація під Вугледаром складається для них максимально важко та несприятливо.

«На Вугледарі продовжуються інтенсивні бої. Противнику вдалося відкинути наші війська назад, і тепер бої йдуть на південь між Павлівкою та Микільським», – зазначено у повідомленні.

Водночас додамо: Злагодження бойових частин Збройних сил України (ЗСУ), західні озброєння та закінчення весняних паводків є головними факторами для успішного контрнаступу українських військових на окуповані росіянами території. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог, військовий експерт, колишній професор Московського державного інституту міжнародних відносин Юрій Федоров.

“Залежить від підготовки резервів, тих частин і з’єднань Збройних сил України, які зараз готуються. Що краще ці війська будуть підготовлені, що більш боєздатними вони будуть, і як кажуть військові, злагоджені, то більша ймовірність успіху наступу”, — сказав він.

За його словами, другий фактор успішного контрнаступу для українських військових — це наявність західних озброєнь.

“Передусім це бронетехніка, танки, бойові машини та інше. І тут, звісно, строки початку наступу залежать від того, в яких масштабах і якої номенклатури буде поставлятися бронетехніка західними союзниками України”, — зазначив він.

Федоров наголосив, що третій фактор, не менш важливий, це погодні умови.

“Війна йде приблизно такого ж типу, як це було у Другій світовій війні. Значить, люди наступають, підрозділи й частини наступають, рухаються. Відповідно, вони мають рухатися так, щоб бронетехніка і вантажівки могли проходити не тільки дорогами, а й пересіченою місцевістю. Принаймні важка бронетехніка. Тому необхідно чекати поки закінчиться весняний паводок. Загалом, як я розумію, приблизні терміни наступу, це друга половина квітня — початок травня. Але генерал Залужний (головнокомандувач ЗСУ, — ред.) знає краще”, — підсумував Юрій Федоров.

Окрім того, терміни завершення війни залежать від застосування Україною і Росією своїх резервів протягом весни-літа. Українська держава, ймовірно, повертатиме території поетапно: одну частину військовим шляхом, іншу – дипломатією. Будуть наноситися удари по військових базах ворога, в тому числі, і на його територіях. Про це заявив колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

В інтерв’ю українському виданню він розповів про те, що терміни завершення війни залежать від того, як ЗСУ і війська РФ застосують свої резерви навесні і влітку.

“Все залежатиме від результатів застосування Україною і Росією своїх резервів від весни до літа. Ми можемо звільнити всі свої території, але поетапно. Питання полягає в тому, як ми їх будемо повертати. Ймовірно, одна частина територій буде звільнена військовим шляхом, інша – за допомогою післявоєнної дипломатії”, – зазначив Романенко.

За його словами, угода щодо припинення війни Москви проти Києва можлива тільки в разі відходу від влади режиму Володимира Путіна.

“Однак припинення бойових дій – це ще не встановлення миру. На мій погляд, підписати мирний договір з Росією Україна зможе тільки тоді, коли не буде режиму Путіна. Коли це станеться, наразі незрозуміло”, – вважає експерт.

Також колишній глава Генштабу додав, що ЗСУ доведеться завдавати ударів по військових базах і в Росії, оскільки противник розуміє виключно силу.

“Вважаю, як мінімум, наші озброєння, яких не так багато, будуть застосовуватися для нанесення ударів по військових об’єктах, в тому числі і на території Росії. Противник розуміє тільки силу – без таких ударів Україні навряд чи вдасться ефективно вирішити питання щодо звільнення окупованих земель”, – підкреслив Ігор Романенко.

https://www.youtube.com/watch?v=xMvlSFKStvI