Президент Росії Володимир Путін маніпулює питанням запуску газопроводу “Північний потік-2” і транзиту газу через Україну.

Про це заявив голова НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

“Це певна підміна понять або маніпуляція з боку Путіна. Коли спочатку вони всім розповідали, що “Північний потік-2” – це комерційний проєкт і він не є альтернативою українському маршруту, не заміщує український маршрут, то можна було очікувати, що європейські компанії, які є партнерами “Газпрому” у цьому проєкті, будуть укладати додаткові контракти на додаткові обсяги, а обсяги, які йшли через Україну, і надалі будуть йти через Україну. А тепер Путін елегантно змінив постановку питання. Він каже: ні, обсяги, які зараз ідуть через Україну, підуть через “Північний потік-2″, а якщо будуть якісь додаткові обсяги, то ми розглянемо можливість їх транспортування через Україну. Таким чином він хоче, щоб Європа купувала в Росії ще більше газу, створюючи додаткові доходи для режиму Путіна”, – заявив Вітренко.

За його словами, Україна не погоджується з такою постановкою питання.

“Ми чітко пам’ятаємо, що нам розповідали раніше. Це ми пояснюємо і американським конгресменам, і сенаторам, які тиснуть на адміністрацію Байдена щодо застосування дієвих санкцій проти “Північного потоку-2″ принаймні до того часу, як російська сторона і німецькі партнери не почнуть виконувати хоча б раніше надані обіцянки”, – зазначив глава “Нафтогазу”.

Будівництво “Північного потоку-2” є стратегічним планом президента Росії Володимира Путіна, щоб позбавити Україну газу, але цей план втратив стратегічне значення. Про це заявила російська журналістка Юлія Латиніна.

“Оскільки “Північний потік-2″ будувався для того, щоб напаскудити Україні, то всі способи, якими можна напаскудити Україні, будуть використані. Інша справа, що ці способи досить обмежені. Я якось була в Пуерто-Рико і там бачила стару фортецю, за яку були страшні війни – спочатку між іспанцями, потім між іспанцями та американцями, тому що повз неї в Карибське море не пропливеш. Там були гігантські укріплення, гігантську кількість бабла на все це витрачено. А потім з’явилися літаки, змінилися торгові потоки, і тепер там музей, в якому школярі розважаються, бо ця штука втратила будь-яке стратегічне значення”, — зазначила журналістка.

Сполучені Штати ввели нові санкції проти двох громадян Росії і одного російського судна, причетних до будівництва російського газопроводу “Північний потік – 2”.

За даними агентства Bloomberg, обмеження вводяться проти АТ “Нобіліті” (власника суден постачання “Іван Сидоренко” і “Остап Шеремета”, які беруть участь в будівництві “Північного потоку – 2”). Також, як пише агентство, під санкції потрапили страхова компанія “Константа” та судно “Остап Шеремета”.