Наші захисники виганяють російських загарбників з українських земель

Водночас для переходу до великомасштабної військової операції силам оборони України потрібне угруповання в 20-30 тисяч осіб, яке буде забезпечене відповідним озброєнням.

До Нового року або після Нового року ЗСУ силами 3-5 бригад зможуть виконувати масштабні завдання на одному з напрямків. Але велика атака, яка відразу дозволила б вийти до Криму, малоймовірна. Про це заявив азербайджанський військовий експерт Агіль Рустамзаде в інтерв’ю українському виданню.

“Ви знаєте, для проведення широкомасштабної операції оперативного рівня потрібно задіяти десь від 5 до 10 бригад-близько 20-30 тисяч осіб. Угруповання військ повинна виконувати бойові завдання протягом місяця з потрібною кількістю всіляких видів боєприпасів, обсягами палива, забезпеченням. Україна поки не має таких ресурсів. Тому я вважаю, що протягом одного-двох місяців проведення українськими збройними силами широкомасштабної наступальної операції є сценарієм низької ймовірності”, – зазначив експерт.

Втім, за його словами, до Нового року або вже в 2023-му Україна зможе проводити наступальні операції на одному з напрямків. Але вийти відразу до Криму навряд чи вийде.

“Однак до Нового року і вже після Нового року, коли земля зміцниться, Україна силами 3-5 бригад може реалізовувати масштабні наступальні операції строком на 1-2 тижні на будь-якому операційному напрямку. Навряд чи буде великий наступ відразу з виходом до Криму – це, умовно кажучи, нереально. Але Україна дійсно може виконувати наступальні операції на якій-небудь ділянці фронту силами від 3 до 5 бригад”, – підсумував Агіль Рустамзаде.