Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки кримінальних правопорушень у деклараціях 12 осіб, серед них четверо нардепів.

Про це повідомляє НАЗК.

Йдеться про те, що посадовці не зазначили в деклараціях майна на суму понад 1,1 млн гривень.

Зокрема, ознаки кримінальних правопорушень знайшли у деклараціях нардепів Михайла Забродського (фракція “Європейська солідарність”), Максима Пашковського, Ольги Саладухи та Анни Колісник (“Слуга народу”).

Окрім того, аналогічні правопорушення можуть бути у декларації судді Верховного Суду Миколи Короткевича, колишнього заступника директора ДБР Олександра Бабікова, ексголови Харківської ОДА Олексія Кучера та інших.

Тепер НАЗК направить до відповідних правоохоронних органів висновки щодо перевірок вказаних декларацій для подальшого розслідування.

Нагадаємо, що нацагентство з питань запобігання корупції розпочало масштабну перевірку декларацій. Загалом увагу НАЗК привернули 40 держслужбовців та політиків, серед них і кум Путіна Віктор Медведчук.

Усього з початку 2021 року НАЗК узяло в перевірку вже 897 декларацій публічних службовців.

Як пояснили Нацагентстві, після проведеного моніторингу способу життя НАЗК розпочало перевірку декларацій 3 осіб. Мовиться про:

  • нардепа Віктора Медведчука;
  • начальника відділу Волинської митниці Держмитслужби Михайла Бурдейного;
    завідувачка сектора з питань інфраструктури Великоолександрівської РДА Херсонської області Олена Дудка.
  • У НАЗК зауважили, що почали перевірки декларації Медведчука та інших, адже встановили, що спосіб життя декларанта не відповідає його доходам.

Слід зазначити, Віктор Медведчук у 2020 році збільшив свої статки удвічі у порівнянні з 2019 роком. Грошові активи родини кума Путіна склали понад 14 мільйонів 420 тисяч євро.

Що задекларував Медведчук

За даними Єдиного державного реєстру декларацій, у 2020 році Медведчук задекларував:

  • 17 земельних ділянок та 4 житлових будинки, що належать Медведчуку та його дружині Оксані Марченко.
  • 28 годинників елітних брендів, ювелірні вироби, килими, світильники, антикварні вироби, посуд та картини. Також подружжя має 19 авто та водний засіб.

На банківських рахунках кум Путіна має 2,77 мільйона євро, 502 тисячі гривень, 60 тисяч рублів, 85 тисяч доларів.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.