Президент росії володимир путін підписав указ про спрощений прийом у громадянство росії мешканців окупованих територій Херсонської та Запорізької областей України.

Про це повідомили на офіційному інтернет-порталі правової інформації рф

Відомо, що новий указ Путіна вносить доповнення до тексту документа, яким у квітні 2019 року російська влада спростила набуття громадянства РФ для жителів окупованих регіонів Донецької та Луганської областей.

Зокрема, передбачається, що заяви про прийом у громадянство від мешканців цих територій мають розглядатися не більше трьох місяців.

Зміни вже набули чинності.

Зазначимо, 24 квітня 2019 року путін підписав аналогічний указ для мешканців окупованих територій Луганської та Донецької областей України. Після цього росія почала проводити примусову паспортизацію мешканців ОРДЛО.

Як вказано в тексті указу, таке рішення прийнято президентом рф «з метою захисту прав і свобод людини і громадянина», на підставі «загальновизнаних принципів і норм міжнародного права», відповідно до статті 29 Федерального закону номер 62 від 31 травня 2002 року “Про громадянство РФ”.

Станом на червень минулого року, за словами секретаря РНБО Олексія Данілова, українцям на території «ДНР» та «ЛНР» нав’язали щонайменше 630 тисяч російських паспортів.

Тим часом, російські окупанти хочуть провести «перепис» населення в Херсонській області, як раніше це було в Криму в 2014 році.

А 11 травня окупаційна влада Херсонської області повідомила про намір просити путіна включити регіон до складу росії.