У Верховну Раду України внесли кандидатуру Олексія Гончарука на посаду прем’єр-міністра. Його запропонував президент Володимир Зеленський.

Про це повідомляють “Вести”. Оскільки президентська партія “Слуга народу” отримала більшість місць в Раді, то скоріше за все Гончарук стане майбутнім прем’єр-міністром України.

Що відомо про кандидата:

Олексій Гончарук – магістр права (навчався в Міжрегіональній академії управління персоналом). Працював молодшим юристом ТОВ “Городнянський завод продтоварів”.

З 2005-го по 2008-й працював юристом в інвестиційній компанії PRIOR-Invest, з другої половини 2006 року очолював юридичний відділ цієї компанії. З 2008 року – арбітражний керівник, засновник і керуючий партнер юридичної фірми Constructive Lawyers, що спеціалізується на наданні юридичних послуг в сфері інвестування та фінансування будівництва нерухомості.

З 2009 року – голова Всеукраїнської громадської організації “Асоціація допомоги постраждалим інвесторам”. Заступник генерального директора ТОВ “Перша Українська Індустріально-Інвестиційна Компанія”.

На виборах до Верховної Ради у 2014-му балотувався від “Сили людей”. Радник першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва. Голова третейського суду при “Союзі інвесторів України”. З 2015-го по 2019-й голова незалежної експертно-аналітичного центру Офіс ефективного регулювання (BRDO).

З 2019-го – заступник глави Офісу президента з економічних питань.

Чим запам’ятався Гончарук. Політик очолив Офіс ефективного регулювання. Це організація, яка фінансується ЄС. Вони працювали разом з органами влади різних рівнів, розробляли рішення і підтримували роботу “реформаторів в міністерствах”. Самостійно Офіс нічого втілити в життя не міг, проте під керівництвом Гончарука взяв участь в:

скасуванні обов’язкових печаток на документах;

продажі надр через аукціони;

запуску малої приватизації;

створенні можливості оплачувати з мобільного рахунку невеликі покупки.