Президент РФ Володимир Путін боїться, щоб Україна і Європа заговорили одним голосом проти російської агресії. Про це сказав третій президент України Віктор Ющенко в інтерв'ю журналу "Країна".

"Путін не має мотивів припинити війну. Йому потрібно, щоб в Україні була рана, яка кровоточить. Бо якщо ми будемо поранені, нам буде важко реалізовувати цілі. В таких умовах важко, говорити про членство в Євросоюзі, мати успішну економіку", – пояснив він.

Треба поставити українське питання на європейський і світовий порядок дня, каже Ющенко.

"Економічно Росія – слабка. При цьому 82 відсотка російської нафти і газу йде до Західної Європи. Це основне джерело формування бюджету РФ і її армії.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Ми не довели пересічному європейцю розуміння, що кожен літр бензину чи кубічний метр газу російського виробництва, який він купує, є основним ресурсом фінансування окупації України, Грузії, Нагірного Карабаху, Молдови.

Світу й Європі треба донести: що те що відбувається на Донбасі, а ширше – на сході Європи, це дзвін по вас. Це жовта картка демократії. Путін боїться, щоб ми в Україні не навчилися говорити одним голосом. Щоб Європа не стала говорити одним голосом. Він боїться солідарності, яка робить із нього ліліпута", – сказав третій президент.

Крім того, за словами колишнього президента росіяни хочуть царя, вони не прагнуть демократії.

"Росіяни по натурі як народ не люблять свободу, вони люблять рабство, вони хочуть царя, вони не прагнуть демократії", – сказав він.

"Та інформаційна машина, яка працює в Росії, створила ілюзію такої собі сильної руки. Поставте на чолі країни будь-кого з сотні російських політиків, через рік чи два побачите авторитарного типу управлінця, а ще через рік країна скотиться до тоталітаризму. Нємцових, Басилашвілі, Макаревичів, Сахарових у Росії мало…

"Дехто каже, що єдиний спосіб, аби Росія мала майбутнє як держава, це зміна політичної моделі, на зразок швейцарської чи американської. Проблема Росії в тому, що коли ти підходиш до кабінету, там написано «Російська Федерація», а коли двері відчиняєш, то бачиш уже самодержавіє. 

Я вважаю, що Володимир Путін робить Росію нефеективною, безперспектиною для 143 мільйонів громадян. Але їм поки що це подобається. Тому нам треба робити свої висновки. Завершити історію з ілюзіями, хто така Росія для нас. Ми ведемо 24-ту війну з Росією, яких наук нам ще потрібно?, – підсумував Ющенко.